Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Okocim i Żywiec powalczą o względy miłośników Portera

Finanse

rss

Okocim i Żywiec powalczą o względy miłośników Portera

2009.11.11//  E. Zumbach
Producentom piwa w Polsce wcale nie wiedzie się najlepiej. Branża piwowarska odnotowuje wyraźne spowolnienie. Okazuje się, że kryzys finansowy mocno dał się jej we znaki - tylko od stycznia do czerwca 2009 r. sprzedano o 12,5 proc. mniej piwa, aniżeli w analogicznym okresie roku 2008.
Piwo Porter Carlsberg rzuca wyzwanie...
Piwo Porter ...na rynku Portera...
Piwo Porter ...marce Żywiec

Także rokowania na przyszłość nie są optymistyczne. Analitycy podkreślają, że w ciągu całego 2009 r. sprzedaż piwa może łącznie spaść o 8 procent w stosunku do roku ubiegłego. W tej trudnej dla całej branży sytuacji, producenci poszukują nowych kierunków, jak wyjść z impasu i zachęcić Polaków do większej konsumpcji.

Panaceum na kryzys może okazać się wprowadzenie do sprzedaży nowych produktów. Spółka Carlsberg Polska S.A., właściciel takich ogólnopolskich marek piwa, jak Okocim, Harnaś, czy właśnie Carlsberg zapowiada, że już w listopadzie na rynku polskim ponownie pojawi się, dla prawdziwych znawców smaku piwa, Okocim Porter.
Przeczytaj także: Spada sprzedaż piwa »Firma Carlsberg, w ostatnich latach, produkowała portera głównie z myślą o zagranicznych rynkach. Porter, czyli ciemna odmiana piwa o gorzkawym smaku i barwie od rubinowej do czarnej, ma swoje rzesze wiernych fanów. Okocim Porter zamknięty będzie w nowej, profilowanej 0,5 l butelce. Jej charakterystyczne, głębokie, brązowe barwy to efekt unikalnego, ciemnego koloru trunku.

Dotychczas miłośnicy ciemnej odmiany piwa w Polsce, mogli w pełni rozkoszować się jego smakiem i aromatem w wersji produkowanej np. przez browar Żywiec, który aktualnie dominuje na rynku portera w Polsce. Czy Żywiec zdoła utrzymać pozycję lidera w tej dziedzinie?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Okocim i Żywiec powalczą o względy miłośników Portera

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Okocim i Żywiec powalczą o względy miłośników Portera