Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie

Prawo

rss

PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie

2013.03.29//  D. Pęgiel
Osoba, która nie otrzymała należnego wynagrodzenia za pracę, może domagać się go przed sądem. W przypadku niewypłacalności firmy środki te wypłaci Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Pomocna w ich odzyskaniu może okazać się Państwowa Inspekcja Pracy - poinformował "Dziennik Gazeta Prawna".
PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie Państwowa Inspekcja Pracy...
PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie ...pomoże odzyskać...
PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie ...zalegle wynagrodzenie

Gazeta podkreśliła, ze z punktu widzenia zatrudnionego jednym z najprostszych sposobów na odzyskanie należnych pieniędzy jest złożenie skargi do Państwowej Inspekcji Pracy. Instytucja ta traktuje takie zawiadomienia jako poufne źródło informacji o naruszeniu przepisów; w czasie kontroli nie informuje o tym, co zainspirowało do jej wszczęcia i dlaczego ma ona taki, a nie inny zakres.

W przypadku stwierdzenia naruszenia prawa inspektorzy mogą nakazać przedsiębiorstwu wypłatę należnej pensji oraz innych świadczeń przysługujących pracownikowi. Nakazy w tych sprawach podlegają natychmiastowemu wykonaniu. Pracodawca może jednak odwołać się do okręgowego inspektora pracy. Po zakończeniu procedury odwoławczej przed organami PIP, podjętą decyzję można jeszcze zaskarżyć do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

"Dziennik Gazeta Prawna" przytoczył dane, z których wynika, że w 2012 roku liczba przypadków niewypłacenia pensji wzrosła z 71,5 tys. do 107,6 tysiąca, a łączna suma zaległych świadczeń przekroczyła 229 milionów złotych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   PIP pomoże odzyskać zalegle wynagrodzenie