Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   PIP skontrolowała zasadność zawierania umów cywilnoprawnych

Prawo

rss

PIP skontrolowała zasadność zawierania umów cywilnoprawnych

2013.04.11//  D. Pęgiel
Jedna na sześć osób zatrudniony w poprzednim roku na umowach cywilnoprawnych (o dzieło lub zlecenie) powinna otrzymać etat – wynika z najnowszych danych Państwowej Inspekcji Pracy, na które powołuje się „Gazeta Wyborcza”.

W 2012 roku inspektorzy kontrolowali miedzy innymi zasadność zawierania umów cywilnoprawnych. Przeprowadzili ponad 23,4 tysięca audytów, sprawdzając blisko 37,5 tysiąca umów cywilnoprawnych. Okazało się, że na każde sześć osób zatrudnionych na podstawie tego typu porozumienia jedna powinna pracować na umowie o pracę.
Komentatorzy zaznaczają, że w 2011 roku osób, które powinny pracować na umowie o pracę, a pracowały na umowie cywilnoprawnej, było o jedną trzecią mniej. W 2010 roku liczba ta była o połowę mniejsza niż w 2012 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
PIP skontrolowała zasadność zawierania umów cywilnoprawnych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Lifestyle

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   PIP skontrolowała zasadność zawierania umów cywilnoprawnych