Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Pesymizm na polskim rynku walutowym

Opinie

rss

Pesymizm na polskim rynku walutowym

2011.09.09//  Marcin R. Kiepas
Pierwsze godziny piątkowych notowań na europejskich giełdach upływają pod znakiem wyprzedaży. Indeksy tracą wyraźnie po ponad 1%. Na tym tle negatywnie wyróżnia się warszawski WIG20, który spada aż o 2,8%, wracając poniżej poziomu 2300 pkt. Brak na horyzoncie potencjalnych silnych impulsów mogących odwrócić sytuację sugeruje, że piątkowa sesja z dużym prawdopodobieństwem zakończyć się spadkami.
Przeczytaj także: Złoty najsłabszy od maja 2010 »Równie dużo pesymizmu co na GPW, można obserwować na polskim rynku walutowym. Złoty kolejny dzień mocno traci na wartości. O godzinie 10:18 dolar kosztował 3,1028 zł, a za euro trzeba było zapłacić 4,3031 zł. Kurs USD/PLN jest obecnie najwyżej od grudnia 2010 roku, a EUR/PLN od listopada 2009 roku. Jeszcze w środę kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9774 zł i 4,1984 zł.
Źródeł przeceny można szukać w pogorszeniu nastrojów na rynkach finansowych i kontynuacji przeceny euro w relacji do dolara (kurs EUR/USD spadł poniżej 1,39 i jest coraz bliżej trwałego wybicia dołem z czteromiesięcznej konsolidacji). Jednak wiązanie jej tylko z tymi czynnikami jest dużym uproszczeniem. Złoty słabo zachowuje od pierwszych dni września. Doskonale to ilustruje proste zestawienie skali jego osłabienia do euro w tym miesiącu (4,2%) z analogicznym zachowaniem węgierskiego forinta (2,8%), czeskiej korony (1%), rumuńskiej lei (0,8%) czy tureckiej liry (bez zmian). To sugeruje, że rozpoczęła się jakaś gra przeciwko polskiej walucie. Historia uczy, że już wkrótce inwestorzy poznają prawdziwe powody słabości złotego. Nie byłoby niczym zaskakującym gdyby okazało się, że jeden lub więcej dużych banków zagranicznych rekomendowało swoim klientom jego sprzedaż.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pesymizm na polskim rynku walutowym

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Pesymizm na polskim rynku walutowym