Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Piątkowe notowania złotego blisko wczorajszego zamknięcia

Opinie

rss

Piątkowe notowania złotego blisko wczorajszego zamknięcia

2010.06.18//  Marcin R. Kiepas
W piątkowe przedpołudnie notowania złotego konsolidowały się blisko wczorajszego zamknięcia. O godzinie 11:53 kurs USD/PLN testował poziom 3,2925 zł, EUR/PLN 4,0749 zł, a CHF/PLN 2,9635 zł.

Stabilizacji notowań sprzyja brak nowych impulsów z rynków światowych, gdzie także można obserwować podobny spadek zmienności (przede wszystkim na rynku eurodolara). Jak również oczekiwanie na publikowane dziś przez Główny urząd Statystyczny, dane o cenach producentów i produkcji przemysłowej w Polsce. Ujrzą one światło dzienne o godzinie 14:00. Rynek prognozuje w maju wzrost cen produkcji sprzedanej przemysłu o 0,4% R/R, po tym jak miesiąc wcześniej spadły one o 0,5%. Jednocześnie zakłada wzrost dynamiki produkcji o 8% R/R, wobec wzrostu o 9,9% w maju. Potencjalny wpływ na decyzje inwestorów będzie mieć ten drugi raport. Jednak tylko wówczas, gdy znacznie będzie różnił się od konsensusu.
Kończący się tydzień, jakkolwiek przyniósł umocnienie polskiej waluty, to nie przyniósł istotnych zmian w sytuacji technicznej na wykresach USD/PLN i EUR/PLN. Pierwszym takim sygnałem będzie dopiero powrót dolara poniżej 3,21 zł oraz euro w okolice poziomu 4 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Piątkowe notowania złotego blisko wczorajszego zamknięcia

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Piątkowe notowania złotego blisko wczorajszego zamknięcia