Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Piwo na stadionach podczas Euro 2012?

Prawo

rss

Piwo na stadionach podczas Euro 2012?

2011.05.11//  D. Pęgiel
Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Adam Rapacki poinformował, iż jego resort chce, by niskoprocentowy alkohol, np. piwo, można było sprzedawać i spożywać na stadionach jedynie podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku.

- Osobiście uważam, że takie cywilizowane podawanie piwa o niskiej zawartości alkoholu w niczym nie pogorszyłoby bezpieczeństwa na stadionach. Biorąc jednak pod uwagę incydenty, do których doszło w ostatnim okresie, wychodzimy na razie z taką propozycją tylko na Euro 2012 – stwierdził.
piwo, alkohol
piwo, alkoholalkohol UEFA chce, by podczas EURO 2012 na stadionach było sprzedawane piwo
piwo, alkoholalkohol

Rapacki przyznał, że ewentualne wprowadzenie takiej możliwości na stałe jest kwestią do rozstrzygnięcia na poziomie Komitetu Stałego Rady Ministrów lub Rady Ministrów. Aktualnie polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu podczas zawodów na stadionach, jednak UEFA chce, by taka sposobność istniała w trakcie Euro 2012, przynajmniej w strefach dla VIP-ów. Jednym z powodów takiego stanowiska jest fakt, że strategicznym sponsorem imprezy został producent piwa.

Wcześniej projekt nowelizacji umożliwiający sprzedaż niskoprocentowego alkoholu podczas imprez sportowych przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Przewiduje on, że sprzedaż, podawanie spożywanie napojów z zawartością do 4,5 proc. alkoholu na stadionach i innych obiektach podczas trwania imprez sportowych miałoby się odbywać na podstawie jednorazowego zezwolenia. Nadal obowiązywałby zakaz wnoszenia napojów alkoholowych na stadion – informuje PAP, cytowana przez wprost.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Piwo na stadionach podczas Euro 2012?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Piwo na stadionach podczas Euro 2012?