Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Podatek bankowy uderzy w konsumentów

Finanse

rss

Podatek bankowy uderzy w konsumentów

2013.02.18//  D. Pęgiel
Unia Europejska to nie tylko przysłowiowa marchewka w postaci dotacji, ale także kije, o czym kilka dni po szczycie w Brukseli przypomniała Komisja Europejska. Kijem z pewnością będzie nowy podatek bankowy, który ma zostać wprowadzony w najbliższym czasie w 11 państwach UE.

Pod koniec poprzedniego tygodnia KE zaakceptowała wniosek odnoszący się do szczegółów nowego haraczu. Jest to równoznaczne ze spełnieniem wszystkich warunków jego wprowadzenia. Podatek będzie pobierany od wszystkich transakcji, w przypadku których ustalono, że są one powiązane ze strefą objętą podatkiem od transakcji finansowych - czytamy na portalu polskiepiekielko.pl.
Podatek bankowy uderzy w konsumentów Za sprawą podatku bankowego...
Podatek bankowy uderzy w konsumentów ...podatnicy stracą...
Podatek bankowy uderzy w konsumentów ...30-35 miliardów euro rocznie

W myśl omawianego przez nas wniosku utrzymane zostały te same stawki podatkowe 0,1% od obrotu akcjami i obligacjami oraz 0,01% od transakcji na instrumentach pochodnych. Zmieniono jedynie niektóre zagadnienia odnoszące się do zmniejszania obszaru obowiązywania haraczu.

Za sprawą podatku bankowego podatnicy zostaną ograbieni na łączną kwotę 30-35 miliardów euro rocznie. Na jego wprowadzenie zgodziły się władze Francji, Niemiec, Belgii, Austrii, Słowenii, Portugalii, Grecji, Słowacji, Włoch, Hiszpanii i Estonii.

Warto podkreślić, że unijni biurokraci naiwnie utrzymują, iż nie obciąży on klientów banków, lecz ograniczy zyski tych instytucji oraz "wzmocni jednolity rynek". Komentatorzy twierdzą jednak, iż zadziała zasada przerzucalności podatków i haracz ostatecznie zapłacą konsumenci.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: polskiepiekielko.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Podatek bankowy uderzy w konsumentów

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Podatek bankowy uderzy w konsumentów