Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Polacy coraz częściej wybierają kawę

Firma

rss

Polacy coraz częściej wybierają kawę

2012.02.09//  D. Pęgiel
"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że Polska przestaje być krajem typowo herbacianym. Polacy coraz częściej wybierają kawę. Z danych przedstawionych przez Euromonitor International wynika, że w 2015 roku wartość rynku kawy ma osiągnąć około 1,3 miliardy euro.

Obecnie statystyczny mieszkaniec Polski wypija prawie tyle samo kawy ile herbaty, czyli filiżankę dziennie. Wyliczona przez Euromonitor International wartość rynku wiąże się z jej ośmioprocentowym wzrostem wobec poprzedniego roku. Tak zachęcające przewidywania przekonują do otwierania kawiarni nie tylko przedsiębiorców, ale także sklepy spożywcze czy stacje paliwowe.
Polacy coraz częściej wybierają kawę Polacy...
Polacy coraz częściej wybierają kawę ...coraz częściej wybierają...
Polacy coraz częściej wybierają kawę ...kawę

Ocenia się, że w naszym kraju może funkcjonować aktualnie kilkadziesiąt tysięcy punktów, których celem jest zarabianie na sprzedaży kawy. W 2012 roku ma powstać kilkaset kolejnych. Na kawiarnie prócz typowych sieci Coffeeheaven, czy Starbucks decydują się Biedronka, Empik, Orlen, BP, Statoil czy McDonald's.
Polacy coraz częściej wybierają kawę
Polacy coraz częściej wybierają kawę
Polacy coraz częściej wybierają kawę

Coffeeheaven, która dysponuje obecnie już 86 kawiarniami, zamierza otwierać kolejne zarówno w centrach handlowych jak i w ciągach komunikacyjnych w dużych miastach. Z kolei Starbucks inwestuje w kioski czy punkty dla kierowców. Realizacja tych pomysłów w Polsce ma świadczyć o dużym potencjale rynku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ponadto do naszego kraju wciąż wchodzą nowi gracze, wśród nich Aroma Espresso Bar i Costa Coffe.

Na rozwój polskiego rynku kawy wpływa fakt, że coraz więcej Polaków pija ją poza domem. Z badań Makro Cash & Carry wynika, iż jest to ponad 70%. Gazeta podkreśla, że większa konkurencja może przyczynić się do obniżenia marż za kawę, które obecnie sięgają nawet 300 %.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polacy coraz częściej wybierają kawę

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Polacy coraz częściej wybierają kawę