Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Polacy nie chcą euro

Finanse

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Polacy nie chcą euro

2013.03.29//  D. Pęgiel
Z sondażu Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita" wynika, że aż 62% Polaków jest przeciwnych przyjęciu euro przez nasz kraj. Za tym rozwiązaniem opowiada się 32% ankietowanych. Komentatorzy podkreślają iż sondaż przeprowadzono wśród 1067 pełnoletnich Polaków w czasie, gdy docierają do nas burzliwe wydarzenia na Cyprze (22 marca).
62% Polaków jest przeciwnych przyjęciu euro przez nasz kraj. 62% Polaków...
62% Polaków jest przeciwnych przyjęciu euro przez nasz kraj. ...jest przeciwnych przyjęciu euro...
62% Polaków jest przeciwnych przyjęciu euro przez nasz kraj. ...przez nasz kraj

Polacy nie biorą na poważnie rządowych argumentów, że wchodząc do strefy euro nasz kraj zacznie odgrywać ważną rolę w Europie. Zadowolenia z wyników sondażu nie kryją przedstawiciele opozycji. Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, oznajmił w rozmowie z Rzeczpospolitą, iż jego partia „jest przeciwna przystąpieniu Polski do strefy euro, dlatego cieszy nas, że Polacy realistycznie oceniają to, co się w tej strefie dzieje”.

Ankieta: Czy Polska powinna przyjąć euro?


Zdaniem komentatorów wynik badania to zmartwienie dla rządu. Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej podkreśla, że waluta euro nie jest przyczyną problemów europejskich gospodarek. Według niego Cypr popadł w kłopoty z powodu braku nadzoru nad bankami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polacy nie chcą euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Polacy nie chcą euro