Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?

Finanse

rss

Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?

2013.05.12//  P. Rączka
Tagi: Piwo
Ciągle nie najlepsza pogoda w Polsce sprawia, że społeczeństwo spożywa mniej piwa, niż miało to miejsce chociażby rok temu. W I kwartale notowano słabe wyniki sprzedaży, a wszystko wskazuje na to, że w II kwartale sytuacja ta się nie poprawi – chociażby przez nie najlepszą pogodę majówkową, gdzie zazwyczaj sprzedawano najwięcej piwa.
Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?
Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?
Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?

Sprzedaż Grupy Żywiec zmniejszyła się w I kw. 2013 r. o blisko 4 proc. Doprowadziło to do tego, że przychody spadły o ponad 31 mln zł, do 685,83 mln zł, a strata netto urosła do 20,18 mln zł, z 4,6 mln zł przed rokiem. – W tygodniu bezpośrednio poprzedzającym weekend majowy sprzedaż naszych piw jest zazwyczaj o 4 mln litrów wyższa od uśrednionej tygodniowej sprzedaży w całym roku. Liczymy też na miesiące wakacyjne, w których sprzedajemy po 12–13 proc. rocznego wolumenu – mówi rzecznik prasowy Grupy Żywiec.

Lider w naszym kraju Kompania Piwowarska, informuje z kolei, iż u nich sprzedaż wzrosła o 12 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym – wtedy sprzedano 2726 hl piwa. Swoje pięć minut w tym czasie miały browary regionalne. Browar Kormoran deklaruje ok. 5 proc. wzrostu w sprzedaży, a Browar Fortuna nawet dwukrotny. Wpływ na to ma powiększenie sieci sprzedaży.

Trzeci gracz na rynku w Polsce - Carlsberg, nie ogłosił jeszcze wyników za I kwartał. Melania Popiel z polskiego oddziału nie chce mówić o liczbach, ale jej zdaniem ten rok nie będzie należał do dobrych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?
 / 
Komentarze do: Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?
bene pisze:

Ja w tym roku wypiję wyjątkowo dużo piwa, tyle że piwa własnej roboty. Mam dosyć tych piw byle jakiej jakości i o słabym smaku. A tak sam sobie uwarzę i będę pił dobre pifko

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Polacy w 2013 roku piją mniej piwa?