Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot

Prawo

rss

Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot

2010.09.26//  D. Pęgiel
Wielu urlopowiczów godzi się z faktem, iż pierwszy i ostatni dzień ich wakacji przeznaczony jest na podróż, m.in. dlatego turyści nie domagają się odszkodowania za opóźnienia. Jak się okazuje, tak być nie musi.

Zgodnie z prawem, klient może wystąpić o odszkodowanie do ubezpieczyciela, u którego wykupił wakacyjną polisę. Po rekompensatę może się zgłosić również do biura podróży, z którego oferty korzysta.
Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot Można domagać się...
Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot ...rekompensaty...
Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot ...za opóźniony lot

Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazuje: Przy ustaleniu wysokości odszkodowania pomocna będzie tabela frankfurcka. Zgodnie z nią za przesunięcie odlotu o ponad 4 godziny można domagać się zmniejszenia ceny wyjazdu o 5%.

Za opóźnienie samolotu odpowiedzialność ponoszą przede wszystkim linie lotnicze, które w takim wypadku powinny zapewnić turystom darmowe napoje i posiłki, gdy lot opóźnia się więcej niż 2 godziny. Jeśli opóźnienie jest większe niż 3 godziny, można domagać się od przewoźnika zadośćuczynienia.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Polska. Można domagać się rekompensaty za opóźniony lot