Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Polska Telefonia Cyfrowa zapłaci 21 mln zł kary za konkurs sms

Prawo

rss

Polska Telefonia Cyfrowa zapłaci 21 mln zł kary za konkurs sms

2012.01.02//  J. Kruczek
Polska Telefonia Cyfrowa będzie musiała zapłacić 21 milionów złotych kary za przeprowadzenie nieuczciwego konkursu smsowego. Kara dotyczy konkursu "Czy stałeś się milionerem". Uczestnicy zostali wystawieni na koszty, o których dowiadywali się podczas odbioru rachunku.

UOKiK odnotowało kilkaset skarg na konkurs organizowany w sieciach Polskiej Telefonii Cyfrowej. Skargi dotyczyły treści smsa, który otrzymywali abonenci. Wynikało z niego, że udział w konkursie wymaga wysłania darmowej wiadomości. Na samym końcu znajdowała się niejasna informacja 4,88zł/dzień. Okazało się, że od momentu wysłania smsa zwrotnego uczestnicy otrzymywali po jednej wiadomości dziennie, za którą musieli zapłacić właśnie 4,88zł.
Polska Telefonia Cyfrowa Polska Telefonia Cyfrowa
Polska Telefonia Cyfrowa Polska Telefonia Cyfrowa
Polska Telefonia Cyfrowa Polska Telefonia Cyfrowa

Urząd ustalił, że uczestnicy nie tylko nie zdawali sobie sprawy z konieczności poniesienia kosztów. Większość osób przesłuchanych przez UOKiK była przekonana, że konkurs polega na jednorazowym odesłaniu smsa, a nie na otrzymywaniu płatnych wiadomości do końca trwania konkursu. Ten się zakończył w dniu dzisiejszym, a trwał od 25 października 2010. Kara dla PTC nie jest pierwszą nałożoną za nieuczciwe konkursy smsowe. W zeszłym roku za podobne praktyki ukarano firmę Internetq, stronę Datasmierci.pl oraz Mobile Formats. Rozwiązaniem problemu ma być między innymi nowa ustawa, która będzie wymagała od organizatorów konkursów bardziej rzetelnego informowania o kosztach i warunkach udziału.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska Telefonia Cyfrowa zapłaci 21 mln zł kary za konkurs sms

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Polska Telefonia Cyfrowa zapłaci 21 mln zł kary za konkurs sms