Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Poprawa nastrojów na GPW

Opinie

rss

Poprawa nastrojów na GPW

2010.03.03//  Kamil Kasperski
Dzisiejsza sesja ma szanse przynieść wzrosty trudno jednak oczekiwać aby ich skala była tak imponująca jaką obserwowaliśmy podczas wczorajszych notowań. Impulsem do zakupu akcji okazał się być udany atak na poziom 2290pkt. po sforsowaniu którego WIG20 systematycznie zyskiwał zamykając notowania poziomem 2347pkt.
Poprawy nastrojów nie należy jednak wiązać z wczorajszym, lepszym od oczekiwań odczytem dynamiki PKB za IV kwartał ubiegłego roku dla Polski. Warszawa był wczoraj jednym z silniejszych rynków regionu co zawdzięczamy poprawie nastrojów na rynkach globalnych. Obroty jak również lepsze zachowanie na tle szerokiego rynku spółek o większej kapitalizacji sugerują wzrost zainteresowania zagranicznego kapitału naszym parkietem.

Mniejszy optymizm panował na Wall Street. S&P500 zyskał 0,23% zamykając wczorajsze notowania poziomem 1123pkt. Druga część tego tygodnia będzie przebiegała pod znakiem ważnych dla rynków finansowych publikacji danych makroekonomicznych. Dziś poznamy o godzinie 14.15 raport ADP, który może być pewnym wyznacznikiem piątkowych danych o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Ostatnie sesje za oceanem pokazały jednak, że dane makroekonomiczne to jedno a reakcja rynków akcji to drugie. Na dłuższą metę trudno będzie podtrzymać dobre nastroje na Wall Street bez danych potwierdzających trwałość ożywienia gospodarczego w USA.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Poprawa nastrojów na GPW

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Poprawa nastrojów na GPW