Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa

Firma

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa

2012.01.14//  D. Pęgiel
Dziennik "Bild" poinformował, że organizacje przedsiębiorców w Niemczech chcą likwidacji przerw na papierosa w zakładach pracy. Ich zdaniem tego typu pauzy mogą za bardzo obciążać zatrudniających i gospodarkę – czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.

Przewodniczący federalnego związku małych i średnich przedsiębiorstw BVMW Mario Ohoven oznajmił, że palenie powinno być dopuszczalne jedynie w trakcie przerwy obiadowej albo po skończonej pracy. Według niego częste przerwy zakłócają tryb pracy w zakładach.

Ankieta: Czy przerwy na papierosa powinny zostać zabronione?


Z szacunków BVMW wynika, że palacz, którzy robi dziennie trzy pięciominutowe przerwy na papierosa, kosztuje swojego pracodawcę ponad 2000 euro rocznie. Ohoven podkreślił, że wielu nałogowcom trzy papierosy nie wystarczą.
Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa Pracodawcy...
Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa ...nie chcą przerw...
Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa ...na papierosa

Natomiast szefowa związku przedsiębiorców UMW Ursuli Frerichs zwraca uwagę na fakt, że osoby niepalące, który nie korzystają z tylu przerw w pracy co palacze, mogą czuć się dyskryminowane. Jej zdaniem w takiej sytuacji karze się kogoś za to, że nie pali.

Pomysł przedstawiony przez organizacje przedsiębiorców spotkał się ze znaczną krytyką związków zawodowych. Według nich likwidacja przerw na papierosy z pewnością nie pomoże zapewnić niezakłócanego przebiegu pracy, lecz doprowadzi do konfliktów.

Komentatorzy podkreślają, że prawo w Niemczech nie przewiduje przerw na papierosa w pracy. Tamtejsi pracodawcy zazwyczaj tolerują dodatkowe pauzy, a czasem wprowadzają do regulaminów zakładów odpowiednie regulacje w tej kwestii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wp.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Pracodawcy nie chcą przerw na papierosa