Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Prezes Fritz Henderson opuszcza General Motors

Finanse

rss

Prezes Fritz Henderson opuszcza General Motors

2009.12.09//  A. Łukasiewicz
Świeżo upieczony dyrektor generalny i prezes General Mortos – Fritz Henderson – niespodziewanie rezygnuje ze swego stanowiska, które przejął nie tak dawno, bo w marcu tego roku po bardzo kontrowersyjnym Ricku Wagoneer.
Fritz Henderson Fritz Henderson
Ed Whitecre Ed Whitecre
Henderson i Whitecre Henderson i Whitecre

Tymczasowo stanowisko swego kolegi z pracy obejmie Edward Whitacre, który dawniej m.in. skutecznie zaradzał spółką telefoniczną AT&T/SBC, a teraz piastuje stanowisko prezesa zarządu GM.

Henderson zasłynął ostatnio z tego, że miał odmienne plany w sprawie przyszłości Opla, niż zarząd firmy – był za sprzedażą niemieckiej marki, co ostatecznie nie doszło do skutku. Również przetargowe fiasko 11-godzinnych negocjacji w sprawie sprzedaży Saturna oraz Saaba dała impuls członkom zarządu, że Henderson niezbyt udolnie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

General Motors Siedziba General Motors
Spekulacje głoszą, że administracyjny Oddział do Spraw Motoryzacji w rządzie Obamy, był zawsze obojętny co do osoby Hendersona, którego spostrzegano głównie jako karierowicza w GM. Swoją ścieżkę zawodową zaczynał on jako syn dealera marki Buick w stanie Michigan.

Wybór Fritza na stanowisko dyrektora generalnego General Motors było podyktowane decyzją rządową, aczkolwiek wyklucza się, iż na jego rezygnację miało wpłynąć jakiekolwiek rozporządzenie administracyjne z góry. Decyzja o zwolnieniu zapadła po zgromadzeniu zarządu firmy.

Na chwilę obecną zaczynają się poszukiwania nowego kandydata na to prominentne, ale także bardzo wymagające stanowisko. Proces rekrutacji może trwać nawet miesiącami. Fritz, który miał otworzyć salon samochodowy LA Auto Show w „mieście aniołów” został zastąpiony przez niestrudzonego i wygadanego Bob Lutza, który wciąż nie może pogodzić się ze swoim wiekiem emerytalnym. Co do typowanych osób na to stanowisko jak na razie nic nie wiadomo.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prezes Fritz Henderson opuszcza General Motors

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Prezes Fritz Henderson opuszcza General Motors