Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Prezydent i premier będą latali Tu-154

Polityka

rss

Prezydent i premier będą latali Tu-154

2010.08.01//  M. Pietrzak
Choć jeszcze nieoficjalnie, to jednak w rzeczywistości zapadła już decyzja w sprawie przyszłości drugiego tupolewa, w którego posiadaniu znajduje się państwo polskie. Potwierdza to minister obrony narodowej – Bogdan Klich. Wypowiadając się na temat Tu-154, Klich powiedział, że często myśli o politycznej odpowiedzialności za katastrofę pod Smoleńskiem. Nie widzi jednak powodu, dla którego najwyżsi urzędnicy w państwie, w tym prezydent i premier, mieliby nie latać tupolewem.
Prezydent i premier będą latali Tu-154 Prezydent i premier będą latali Tu-154...
Prezydent i premier będą latali Tu-154 ...mimo tego, co 10.04.2010 r. pozostało z poprzedniego tupolewa
Prezydent i premier będą latali Tu-154 tak zapowiada Bogdan Klich, minister obrony narodowej

Bogdan Klich, w rozmowie z dziennikarzami „Wprostu”, pytany o przyszłość drugiego tupolewa, odpowiada: „Rząd włożył duże pieniądze w jego modernizację do takiego samego standardu, do jakiego został zmodernizowany tupolew, który rozbił się pod Smoleńskiem. Jest to maszyna sprawna i nowoczesna i nie ma powodów, żebyśmy się jej pozbywali do czasu zakupienia nowych samolotów dla VIP-ów - mówi. Szef MON nie widzi powodu, by nie latali nim najwyżsi urzędnicy w państwie - To jeden z bezpieczniejszych samolotów w Europie - dodaje.”

Minister obrony narodowej przypomina również, że organizatorem niedoszłej wizyty w Smoleńsku była Kancelaria Prezydenta. Mimo nieustannych ataków na jego osobę stara się jednak zostać opanowanym i nie poddawać emocjom. Jego zdaniem list Ludwika Dorna i twórcy GROM-u, Sławomira Petelickiego, wysłany do premiera z żądaniem dymisji obecnego ministra obrony narodowej jest tylko czystą prowokacją. Nie zaskakują go również działania Macierewicza, przewodniczącego parlamentarnego zespołu powołanego do badania okoliczności katastrofy. Klich podkreśla, że Macierewicz, posługując się tematyką smoleńską, uniemożliwia wyjaśnienie okoliczności katastrofy.

Zgodnie z wypowiedzią Klicha, tupolewem latać więc będą najważniejsze osoby w państwie – zarówno prezydent, jak i premier. O bezwarunkowej ochronie, jaką zapewnić trzeba głowie państwa, mówił w piątek 30.04.2010 r. w TVN24 były prezydenta Aleksander Kwaśniewski. Choć prawdą jest, że nie powinniśmy popadać w ogólną panikę, to czy nie należałoby zachować chociaż minimalnych środków bezpieczeństwa i w ramach ostrożności przesiąść się w inne samoloty, przynajmniej do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prezydent i premier będą latali Tu-154

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Prezydent i premier będą latali Tu-154