Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Problemy z koncentracją w pracy? Jest na to sposób

Firma

rss

Problemy z koncentracją w pracy? Jest na to sposób

2012.08.17//  D. Kwiecień
Któż z nas chociaż raz w życiu nie miał problemów ze skoncentrowaniem się na swojej pracy lub nauce? Niestety jest to uczucie pojawiające się dość często, z którym wielu ludzi ma poważny problem. Otacza nas cała masa różnego rodzaju bodźców, skutecznie rozpraszających naszą uwagę. Poddajemy się im, nie dostrzegając nawet ilości czasu, jaką wtedy marnujemy. Tymczasem nasze zadania do zrobienia wcale nie znikają, a zamiast tego zbierają się w coraz to potężniejszą stertę papierów, książek, itp., itd.. Jak więc sobie z tym radzić, by szybciej i efektywniej wykonywać swoje obowiązki?
Praca i nauka - problemy z koncentracją
Praca i nauka - problemy z koncentracją
Praca i nauka - problemy z koncentracją

Kluczowym elementem jest pozbycie się wszystkiego, co odciąga naszą uwagę. Pracując przy komputerze, potrafimy nawet kilkanaście razy w ciągu godziny zalogować się na facebooku, sprawdzić skrzynkę pocztową albo po prostu przeglądać różnej maści portale. Takie czynności skutecznie nas rozpraszają i w efekcie wydłużają naszą pracę. Warto więc uświadomić sobie, że im szybciej skończymy swoje zadania, tym prędzej będziemy mogli cieszyć się czasem wolnym. Wtedy można do woli przeglądać Internet, bez martwienia się o to, że mamy coś do zrobienia. Póki jednak nie zakończyliśmy swojej pracy, powinniśmy zapomnieć o wszystkich innych rzeczach. Wyłączmy więc zbędne komunikatory i nie odwiedzajmy facebooka. Prywatna skrzynka pocztowa również może poczekać na sprawdzenie wiadomości.
Przeczytaj także: Sztuka automotywacji, czyli spełniamy swoje marzenia »Oczywiście w kwestii koncentracji ogromną rolę odgrywa nasza psychika. Trudno jest skupić się na czymś co uważamy za bezsensowne. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie korzyści odniesiemy z wykonania swojego zadania. Czy będzie to poprawa swoich umiejętności? Może zaowocuje to większymi notami u szefa, które będą podstawą do ubiegania się o podwyżkę? Motywacja jest tu bardzo ważna i bez niej możemy siedzieć nad papierami czy książkami nawet 10 godzin, by później okazało się, że tak naprawdę nic nie zrobiliśmy. Pamiętaj, że do osiągnięcia dużych celów potrzebne są małe kroczki, a Twoje obecne zadanie jest właśnie jednym z nich. Gdy je wykonasz, będziesz bliżej osiągnięcia wymarzonego sukcesu.
Praca i nauka - problemy z koncentracją
Praca i nauka - problemy z koncentracją
Praca i nauka - problemy z koncentracją

Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie harmonogramu pracy. Poprawi to naszą efektywność oraz zmniejszy zmęczenie i frustrację związaną z nawałem obowiązków. Jak to zrobić? Otóż na początku najlepiej jest zając się rzeczami prostymi, które nie wymagają zbyt wiele energii. Wykonuje je się szybko, a przy tym nie odczuwa takiego zmęczenia. To powoduje, że wiara w nasze moce przerobowe rośnie i mamy motywację do wykonywania kolejnych zadań. Rzeczy trudniejsze lepiej zostawić na koniec. Niezwykle ważne są również przerwy. Nikt z nas nie jest robotem i potrzebujemy odpoczynku, który podładuje nasze baterie. Dlatego co godzinę pracy róbmy sobie 10-minutową przerwę. Nie spędzajmy jej jednak przy biurku, jeśli nasza praca wymaga dostępu do komputera. Chodzi o to, by oderwać się od tego co robimy. Przejdźmy się po mieszkaniu albo po prostu wyjrzyjmy przez okno. Nie zaszkodzi również wykonanie kilku ćwiczeń, bo jak każdy z nas doskonale wie – w zdrowym ciele, zdrowy duch.
Praca i nauka - problemy z koncentracją
Praca i nauka - problemy z koncentracją
Praca i nauka - problemy z koncentracją

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Problemy z koncentracją w pracy? Jest na to sposób

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Problemy z koncentracją w pracy? Jest na to sposób