Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Produkty o największej sprzedaży na świecie

Finanse

rss

Produkty o największej sprzedaży na świecie

2014.09.25//  S. Sikorska
Każdego dnia kupujemy różnorodne produky, ale raczej nie zastanawiamy się nad tym, ile osób nabywa to samo. Portal 24/7 Wall Street postanowił jednak przyjrzeć się bliżej naszym zakupom i jakiś czas temu stworzył ranking najchętniej kupowanych produktów w historii. Oczywiście, najważniejszym warunkiem, jaki musiały spełnić wszystkie te towary było rozejście się w wielomilionowym nakładzie.
Produkty o największej sprzedaży na świecie iPhone - 516 mln sztuk
Produkty o największej sprzedaży na świecie
Produkty o największej sprzedaży na świecie Harry Potter - 450 mln sztuk

I tak oto, okazało się, że Apple to twórca prawdziwych perełek. Jego iPhone okazał się światowym hitem i bardzo namieszał na rynku gadżetów elektronicznych. Sprzedano go w liczbie 516 milionów sztuk! Kultowy już „Harry Potter” J.K. Rowling znalazł ponad 450 milionów nabywców, co jest rekordem w literackim świecie. Przy okazji, seria książek pozwoliła autorce stać się jedną z najlepiej opłacanych pisarek na globie. Na 3. miejscu pod względem sprzedaży znalazła się kostka Rubika. Projekt węgierskiego profesora Erno Rubika znalazł 350 milionów nabywców w ciągu 24 lat.
Produkty o największej sprzedaży na świecie Kostka Rubika - 350 mln sztuk
Produkty o największej sprzedaży na świecie PlayStation - 344 mln sztuk
Produkty o największej sprzedaży na świecie Mario Bros. - 262 mln sztuk

Kolejna pozycja potwierdza, że najchętniej zaopatrujemy się w produkty będące dla nas rozrywką. Wśród najlepiej sprzedających się towarów na świecie znalazło się PlayStation marki Sony. Konsola do gier znalazła aż 344 miliony nabywców, podbijając rynek w wielu krajach na całym globie. Świetnie sprzedają się również same gry, a najlepszym tego dowodem jest Mario Bros. Ta gra wideo sprzedana została w liczbie 262 milionów egzemplarzy. Sprzedażowym hitem okazał się kolejny z produktów marki Apple -  iPad. Znalazł on już ponad 211 milionów nabywców.
Produkty o największej sprzedaży na świecie iPad - 211 mln sztuk
Produkty o największej sprzedaży na świecie "Thriller" - 70 mln sztuk
Produkty o największej sprzedaży na świecie Toyota Corolla - 40,7 mln sztuk

Natomiast Michael Jackson pobił rekord pod względem liczby sprzedanych albumów. Jego najsłynniejszy krążek „Thriller” rozszedł się w liczbie 70 milionów sztuk! Wśród samochodów najwyższą pozycję zajęła Toyota Corolla. Sprzedano ją w liczbie przekraczającej 40,7 miliona egzemplarzy. W gronie najlepiej sprzedających się produktów na świecie znalazł się Lipitor, czyli popularny lek obniżający poziom cholesterolu we krwi. Wyprodukowany przez koncern Pfizer medykament sprzedał się w milionach sztuk, dając zysk na poziomie 141 miliardów dolarów! Niezwykła była również sprzedaż filmów „Gwiezdne wojny”. Pierwsza część całej serii przyniosła wyjątkowo wysokie dochody, bo zarobiono na niej aż 4,6 miliarda dolarów. W związku z tym, „Star Wars” przegrywały tylko z „Przeminęło z wiatrem”.
Produkty o największej sprzedaży na świecie Lipitor dał 141 mld dolarów zysku
Produkty o największej sprzedaży na świecie
Produkty o największej sprzedaży na świecie Film "Star Wars" dał 4,6 mld dolarów zysku

Nie da się przy tym ukryć, że pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się towarów na całym globie pełna jest tego, co pozwala nam odpocząć i oddać się rozrywce – można więc śmiało uznać, że lubimy się rozpieszczać i spędzać czas nie tylko pożytecznie, ale też przyjemnie, a gry, muzyka i książki to dokładnie to, po co w wolnym czasie lubią sięgać mieszkańcy większości krajów świata.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Produkty o największej sprzedaży na świecie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Produkty o największej sprzedaży na świecie