Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Prywatna wyspa ratunkiem dla Detroit

Finanse

rss

Prywatna wyspa ratunkiem dla Detroit

2013.01.22//  D. Pęgiel
Pojawił się pomysł, by sprzedać za miliard dolarów wyspę należącą do zdewastowanego Detroit. Miałaby ona trafić w ręce prywatnych inwestorów, którzy mogliby tam zbudować nowe miasto-stan - poinformował portal korwin-mikke.pl.

Nowe miasto miałoby się stać enklawą wolnego rynku i przedsiębiorczości gospodarczej. Posiadałoby własne prawo, walutę, system podatkowy bez podatku dochodowego i zbędnej biurokracji. Komentatorzy podkreślają, że Detroit, które do ruiny doprowadzili socjaliści i związki zawodowe, mogłoby się wreszcie doczekać zmiany na lepsze.
Detroit
Detroit Detroit
Detroit

Główna forma opodatkowania dotyczyłaby podatku od wartości zajmowanej ziemi, a nie od wartości nieruchomości. Zdaniem ekspertów wyspa byłaby istnym eksperymentem biznesowej działalności przy ograniczonej władzy rządu. Miałaby w ten sposób przyciągać zarówno bogatych, jak i spragnionych pracy i dorobienia się Amerykanów i imigrantów. W mieście mogłoby się osiedlić 35 tysięcy osób.

Z badań wynika, że projekt popiera ponad 66% mieszkańców Detroit oraz wiele znanych osobistości - m.in. Hal Sperlich, były prezes Chryslera czy Dawid Littmann, ekonomista Mackinac Center for Public Policy - czytamy na portalu korwin-mikke.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: korwin-mikke.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prywatna wyspa ratunkiem dla Detroit

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Prywatna wyspa ratunkiem dla Detroit