Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu

Firma

rss

Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu

2013.01.04//  D. Pęgiel
Z badania przeprowadzonego przez Instytut Keralla Research wynika, że szefowie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w Polsce twierdzą, iż rząd aktywnie ich nie wspiera i nie ułatwia prowadzenia biznesu. Taką opinię prezentuje aż 84,3% ankietowanych działających w firmach MŚP - podaje portal mambiznes.pl.
Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu Przedsiębiorcy...
Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu ...są rozczarowani...
Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu ...rządem

Tylko 10,3% respondentów przyznaje, że ma poczucie, iż rządzący aktywnie działają na rzecz rozwoju takich firm, jak MŚP, przy czym zdecydowanie jest tego pewnych 1,5% badanych; 8,8% wskazuje, że raczej rząd wspiera MŚP. 5,4% nie ma w tej kwestii zdania.

Ponad 67% przedsiębiorców sektora MŚP jest zdania, że rządowe obietnice w sprawie polskiej gospodarki nie pokrywają się z ich oczekiwaniami i nie przewidują, by przyniosły one jakieś pozytywne efekty dla ich firm. Ankietowani zazwyczaj sceptycznie odnoszą się do propozycji władzy. Nastawionych pozytywnie w tej kwestii jest 17%, z czego 2,3% wskazuje, że zdecydowanie zapowiedzi rządu trafiają w ich oczekiwania, a 14,7% że raczej tak jest. Około 16% respondentów nie wie, czy zapowiedzi z ostatniego expose premiera Donalda Tuska przyniosą ich przedsiębiorstwom zmiany na plus czy na minus.

Instytut Keralla Research poruszył w swoim badaniu również pomysł "oszusowania" wszystkich umów. Prawie 60% mikro, małych i średnich firm wskazuje, że nie ma w ogóle pracowników, wykonujących pracę na podstawie "nieozusowanych" umów o dzieło czy umów zlecenie.

Ewentualne zmiany będą sie zatem odnosić się do blisko 40% firm sektora MŚP. Najwięcej przedsięborstw (32%) ma mniej niż 10% kadry z umowami tego typu. W 5,5% firm zatrudnionych na umowie o dzieło czy zlecenie jest 49%. Jedynie 3% firm MŚP wskazuje, że ma na takich umowach więcej niż 50% pracowników.

Połowa badanych przyznała, że gdyby rząd "ozusował" tego typu umowy, to dodatkowy koszt zostałby przez nich zaakceptowany. W pozostałych przedsiębiorstwach konsekwencje spadną przede wszystkim na pracowników. Mogą oni liczyć się ze zwolnieniami (17,1%), przerzuceniem na nich dodatkowych kosztów (10,2%) czy zastąpienia ich osobami, od których nie trzeba płacić ZUS (10,2%). Zdaniem 6,2% szefów wprowadzenie "ozusowania" umów może w ogóle zagrozić działalności ich firmy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: mambiznes.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Przedsiębiorcy o poczynaniach rządu