Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem

Finanse

rss

Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem

2009.12.07//  R.Staniec
O spadkobiercy fortuny Henry’ego Watanabe, stało się głośno po tym, jak w przeciągu roku stracił w kasynach Las Vegas niewyobrażalną sumę 127 mln dol.
Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem. Terrance Watanabe
Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem. Terrance Watanabe Sieć kasyn Harrah's. To tu Watanabe stracił dorobek życia
Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem. Terrance Watanabe

Terrance Watanabe, bo o nim mowa, przepuścił w kasynie znaczącą część rodzinnego majątku, który przejął po ojcu, założycielu firmy Oriental Trading Co. w stanie Nebraska. Jej początki sięgają roku 1932 r., kiedy to Henry Watanabe otworzył niewielki sklep z pamiątkami. Następnie zdołał rozbudować interes w wielką hurtownię, specjalizującą się w sprzedaży zabawek, rozmaitych pamiątek i artykułów dekoracyjnych.

Terrance Watanabe W środku: Terrance Watanabe
Młody Watanabe w 2000 r. zdecydował sprzedać rodzinną firmę. Zasłynął wówczas jako hojny sponsor polityków i organizacji charytatywnych. Watanabe dostarczył także przemysłowi hazardowemu spory zastrzyk gotówki. Oblicza się, że ponad 5 proc. dochodów dużej sieci kasyn Harrah's Entertainment w 2007 r., pochodzi właśnie od niego. Wszystko za sprawą niepohamowanej żyłki do hazardu.

Terrance Watanabe poczuł się oszukany i wykorzystany przez machinę hazardową. Obwinia kasyna Caesars Palace i Rio w Las Vegas, o to że za ich przyczyną przegrał dorobek życia swojego ojca. "Poszkodowany" postanowił wystąpić przeciwko właścicielowi kasyn, firmie Harrah's Entertainment Inc., na drogę sądową.

Oskarża pracowników kasyn o to, że pozwalali mu na kontynuowanie gry, nawet gdy był pod wpływem alkoholu, co jest surowo zabronione przez stanowe prawo. Ponadto twierdzi, że obsługa kasyn zezwalała mu na grę w blackjacka na kilku miejscach przy stoliku jednocześnie oraz że była specjalnie poinstruowana, by spełniać każdą zachciankę stałego klienta. Dyrekcja kasyna zaoferowała mu także luksusowy apartament hotelowy, prywatny transport oraz linię kredytową, opiewającą na bagatela 3 mln dol.

W ten oto sposób, Terrance Watanabe stał się jedną z największych ofiar hazardu w historii. Czy uda mu się udowodnić stosowanie nieuczciwych praktyk przez kasyna i odzyskać majątek przed sądem?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Puls Biznesu


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Przegrał 127 mln $. Teraz sądzi się z kasynem