Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Przeludnienie w celach. Czy zaleje nas fala przestępców?

Prawo

rss

Przeludnienie w celach. Czy zaleje nas fala przestępców?

2009.11.16//  J. Górszczyk
Sądy mają ogromny problem z przestępcami. Mimo wyroków skazujących, część z nich może nie trafić za kratki. Powód? Brak miejsc w celach.
W USA są ogromne więzienia W USA są ogromne więzienia
Takie więzienie to luksus Takie więzienie to luksus
Okno do  wolności Okno do wolności

Już kilka lat temu spekulowano w prasie, że więzienia staną się niedługo przeludnione. I tak się też stało. Według prasowych wyliczeń wynika, że w polskich więzieniach jest 83 tys. miejsc. Z czego już 85 tys. jest zajętych. A więźniów przybywa.

Poza kratami znajduje się ok. 80 tys. skazanych, którzy czekają na odbycie kary. Jednak na razie połowa z nich zostanie na wolności. Właśnie z powodu braku miejsca w więzieniu. Tymczasem od grudnia sytuacja w polskim więziennictwie ma się jeszcze pogorszyć. Wejdą wtedy przepisy, które zagwarantują każdemu skazanemu trzy metry kwadratowe w celi.

Toteż prokuratorzy przymierzają się do składania wniosków o odroczenie wykonania kary więzienia, jeśli skazany nie miałby takiej przestrzeni. Okazuje się, że nawet, jak na polskie warunki, wspomniane trzy metry to duże wymagania, stawiane Polsce. Co za tym idzie, przepełnione więzienia mogą prowadzić do wzrostu przestępczości. Bo groźni bandyci pozostaną na wolności.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Przeludnienie w celach. Czy zaleje nas fala przestępców?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Przeludnienie w celach. Czy zaleje nas fala przestępców?