Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta

Polityka

rss

Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta

2011.04.14//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez niezależne Centrum Jurija Lewady wynika, że Władimira Putina jako kandydata na prezydenta Federacji Rosyjskiej chce widzieć 27% ankietowanych Rosjan. Natomiast za Dmitrijem Miedwiediewem opowiada się 18% badanych. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu przyszłego roku. Zarówno prezydent, jak i premier w ostatnich dniach nie zaprzeczyli, że wezmą w nich udział.
Władimir Putin
Władimir Putin Władimir Putin
Władimir Putin

Dane przedstawione przez Centrum pokazują, że zaufanie do premiera Putina deklaruje nadal 70% rosyjskich obywateli, a prezydentowi Miedwiediewowi ufa 65%. Tym samym zaufanie do obu przywódców jest mniejsze niż w 2008 roku, kiedy to w Federacji Rosyjskiej odbyły się wybory prezydenckie. Wówczas wskaźnika ufności Rosjan wobec Putina wynosił 84%, a w przypadku Miedwiediewa – 66%.
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew

Ponadto 36% ankietowanych uważa, że w 2012 roku na Kreml wróci Putin. Natomiast 33% twierdzi, że szefem państwa ponownie zostanie Miedwiediew. Jednocześnie 25% obywateli deklaruje, że nie chce ani pierwszego, ani drugiego na urzędzie prezydenta.

Gazeta "Izwiestija" podkreśliła, iż swoją kandydaturę w wyborach 2012 roku mogą wystawić tak Miedwiediew, jak i Putin, jednak prawdopodobieństwo, że w wyborach wezmą udział obaj liderzy, jest niewielkie, jednak istnieje. W każdym razie ich deklaracje nie wykluczają takiego wariantu rozwoju wydarzeń. Zdaniem dziennika w takim wypadku po raz pierwszy od wielu lat odbyłaby się druga tura wyborów prezydenckich.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta