Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta

Polityka

rss

Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta

2011.04.14//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez niezależne Centrum Jurija Lewady wynika, że Władimira Putina jako kandydata na prezydenta Federacji Rosyjskiej chce widzieć 27% ankietowanych Rosjan. Natomiast za Dmitrijem Miedwiediewem opowiada się 18% badanych. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu przyszłego roku. Zarówno prezydent, jak i premier w ostatnich dniach nie zaprzeczyli, że wezmą w nich udział.
Władimir Putin
Władimir Putin Władimir Putin
Władimir Putin

Dane przedstawione przez Centrum pokazują, że zaufanie do premiera Putina deklaruje nadal 70% rosyjskich obywateli, a prezydentowi Miedwiediewowi ufa 65%. Tym samym zaufanie do obu przywódców jest mniejsze niż w 2008 roku, kiedy to w Federacji Rosyjskiej odbyły się wybory prezydenckie. Wówczas wskaźnika ufności Rosjan wobec Putina wynosił 84%, a w przypadku Miedwiediewa – 66%.
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew

Ponadto 36% ankietowanych uważa, że w 2012 roku na Kreml wróci Putin. Natomiast 33% twierdzi, że szefem państwa ponownie zostanie Miedwiediew. Jednocześnie 25% obywateli deklaruje, że nie chce ani pierwszego, ani drugiego na urzędzie prezydenta.

Gazeta "Izwiestija" podkreśliła, iż swoją kandydaturę w wyborach 2012 roku mogą wystawić tak Miedwiediew, jak i Putin, jednak prawdopodobieństwo, że w wyborach wezmą udział obaj liderzy, jest niewielkie, jednak istnieje. W każdym razie ich deklaracje nie wykluczają takiego wariantu rozwoju wydarzeń. Zdaniem dziennika w takim wypadku po raz pierwszy od wielu lat odbyłaby się druga tura wyborów prezydenckich.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Putin vs. Miedwiediew - Rosjanie podzieleni ws. przyszłego prezydenta