Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   RPP obniżyła stopę rezerw obowiązkowych do 3 procent

Finanse

rss

RPP obniżyła stopę rezerw obowiązkowych do 3 procent

2009.05.27//  Przemysław Kwiecień
Rada Polityki Pieniężnej, zgodnie z oczekiwaniami, nie obniżyła poziomu stóp procentowych. Obniżyła jednak poziom rezerw obowiązkowych o 0,5 procenta.
 
Zgodnie z przewidywaniami analityków, Głowna stopa referencyjna nadal wynosi 3,75 procenta. RPP nie podjęła dzisiaj decyzji o jej obniżeniu. Utrzymanie stóp na tym samym poziomie uwarunkowane było prawdopodobnie stabilizacją obserwowana w globalnej gospodarce. Obserwacje te odsuwają na dalszy plan kolejne obniżki stóp. Eksperci przewidują, że dokona tego w czerwcu, ponieważ nie mógł spodobać się RPP szybszy od oczekiwanego wzrost cen konsumenta – w dużym stopniu jako efekt słabego złotego.
 
Rada postanowiła jednak dzisiaj o obniżeniu stopy rezerw obowiązkowych z poziomu 3,5 procenta do 3 procent. Obniżenie stopy rezerw ma na celu poprawę płynności banków.
 
Po godzinie 13.00 złoty odrabia część strat z pierwszej części dnia, ale nie jest to reakcja na decyzję Rady. Złoty traci dziś na wartości w relacji do głównych walut (zwłaszcza do zyskującego funta) mimo generalnie nienajgorszych sygnałów płynących z głównych rynków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
RPP obniżyła stopę rezerw obowiązkowych do 3 procent

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   RPP obniżyła stopę rezerw obowiązkowych do 3 procent