Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Radż Radżaratnam - miliarder skazany za wykorzystanie poufnych danych

Prawo

rss

Radż Radżaratnam - miliarder skazany za wykorzystanie poufnych danych

2011.10.14//  D. Pęgiel
Miliarder Radż Radżaratnam, który dopuścił się niedozwolonych operacji giełdowych, został skazany przez sąd w Nowym Jorku na 11 lat więzienia. Sędzia ukarał amerykańskiego biznesmena lankijskiego pochodzenia także karą finansową w wysokości 10 milionów dolarów – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa.
Radż Radżaratnam - miliarder skazany na 11 lat więzienia za wykorzystanie poufnych danych
Radż Radżaratnam - miliarder skazany na 11 lat więzienia za wykorzystanie poufnych danych Radż Radżaratnam
Radż Radżaratnam - miliarder skazany na 11 lat więzienia za wykorzystanie poufnych danych

Urodzony na Sri Lance Radżaratnam odpowiada za powstanie funduszu hedgingowego Galeon Group. Prokuratura zarzuciła mu, że wykorzystywał poufne informacje do osiągania prywatnych zysków, co pozwoliło mu zainkasowałć ponad 50 milionów dolarów. Został on aresztowany dwa lata temu wraz z ponad dwudziestoma osobami. Wszyscy zostali skazani otrzymując kary od kilku miesięcy do 10 lat więzienia.
Przeczytaj także: Rosja. Były senator skazany za zlecenie 12 zabójstw i terroryzm » Odczytując wyrok Radżaratnama sędzia Richard Holwell stwierdził, iż działania oskarżonego były przejawem choroby jaka dotyka współczesny biznes i która musi zostać wykorzeniona. Sędzia zaznaczył także, ze odniósł się do oskarżonego pobłażliwie z powodu jego złego stanu zdrowia oraz działalności charytatywnej polegającej na pomocy ofiarom ataków z 11 września i poszkodowanym w powodzi w Pakistanie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Radż Radżaratnam - miliarder skazany za wykorzystanie poufnych danych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Radż Radżaratnam - miliarder skazany za wykorzystanie poufnych danych