Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii

Prawo

rss

Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii

2012.02.02//  D. Pęgiel
Polonijny portal Mojawyspa.co.uk poinformował, że Wielka Brytania planuje wprowadzić rewolucyjne zmiany w politycy imigracyjnej. Tamtejszy rząd chce, by na Wyspach swobodnie pracować i przebywać mogli tylko przybysze z państw Unii Europejskiej. Pozostali będą musieli rozliczyć się z zarobków i kwalifikacji.
Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii Wielka Brytania wprowadzi...
Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii ...rewolucyjne zmiany...
Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii ...w polityce imigracyjnej

Brytyjscy politycy zapowiedzieli, że doprowadzą do "transformacji polityki imigracyjnej". Będzie ona polegać na wyselekcjonowaniu "najlepszych i najbardziej błyskotliwych" wśród osób spoza Unii Europejskiej, które będą chciały zamieszkać na Wyspach Brytyjskich

W myśl proponowanych zmian status imigranta zaakceptowanego przez brytyjskie państwo będzie dotyczyć osób pracujących od 5 lat oraz z pozytywną opinią pracodawcy. Ważny będzie również poziom zarobków, który ma wynosić przynajmniej 35 tysięcy funtów w skali roku.

Z szacunków wynika, że status ten może uzyskać około 60 tysięcy obcokrajowców, którzy są wyedukowani do wykonywania konkretnych zawodów (np. pielęgniarki). Szef resortu ds. imigracji Damian Green podkreślił, że "masowa imigracja to przeszłość". Nowa polityka Wielkiej Brytanii w tej kwestii spowoduje, że z kraju wyproszeni zostaną cudzoziemcy, którzy nie spełniają powyższych warunków. Przewiduje się, że liczba przyjmowanych obcokrajowców ma zmaleć do 20 tysięcy rocznie.

Brytyjskie władze chcą zmienić również regulacje dotyczące pozwolenia na pobyt małżonków. Osoby te będą musiały znać język angielski. Ponadto ograniczony zostanie dostęp do przeznaczonych dla nich świadczeń socjalnych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Erupcja wulkanu na Białej Wyspie

Źródło: mojawyspa.co.uk


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Marshall poszerza swoją ofertę o głośnik Emberton, czyli najmniejsze i najbardziej mobilne...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rewolucyjne zmiany w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii