Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   "Rodzina na swoim" - przyśpieszone śluby z powodu zmian w programie

Finanse

rss

"Rodzina na swoim" - przyśpieszone śluby z powodu zmian w programie

2011.02.28//  D. Pęgiel
Coraz więcej par decyduje się przyśpieszyć decyzję o ślubie ze względu na państwową pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są nadchodzące zmiany przepisów, przez które o wsparcie będzie znacznie trudniej. Doradcy finansowi przyznają, że dzięki szybszemu zawarciu małżeństwa można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.
ślub Coraz więcej par decyduje się...
ślub ...przyśpieszyć decyzję o ślubie...
ślub ...ze względu na program "Rodzina na swoim"

Parom śpieszy się z powodu programu "Rodzina na swoim". Zgodnie z nim państwo przez 8 lat oddaje połowę odsetek od kredytu na nowe mieszkanie. Pomoc skierowana jest do młodych małżeństw – mąż i żona muszą mieć mniej niż 35 lat. Jednak niebawem – w kwietniu lub maju – zajdą w programie znaczne zmiany i na państwowe wsparcie będzie się trudniej załapać. Współfinansowanie dotyczyć będzie tylko mieszkań nowych i tańszych niż 5,5 tys. zł za metr kwadratowy.

- Mnóstwo ludzi korzysta z "Rodziny na swoim", nawet o 30-40% więcej niż w roku ubiegłym. Spieszy się im, bo nadchodzące zmiany w programie praktycznie eliminują go z rynku. Mieszkania z rynku wtórnego już się w niego nie wpisują, a na pierwotnym niewiele jest tańszych niż za 5,5 tys. zł za metr kwadratowy – przyznaje Krzysztof Szymański z AZielińska Nieruchomości.

Podobne zdania jest właścicielka biura nieruchomości Integra, Barbara Rubinowska. - Spłata połowy odsetek to dla młodych ludzi realna korzyść. I choć nikt nie mówi wprost, że to jest powodem szybkiego ślubu, to pośrednicy wiedzą, że tak jest – twierdzi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Rodzina na swoim" - przyśpieszone śluby z powodu zmian w programie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   "Rodzina na swoim" - przyśpieszone śluby z powodu zmian w programie