Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach

Prawo

rss

Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach

2013.01.02//  D. Pęgiel
Od Nowego Roku w Rosji zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży piwa w kioskach, budkach i na straganach. Zmiany te wprowadziła ustawa, którą półtora roku temu podpisał ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew. Na jej mocy piwo z definicji stało się alkoholem.

Do tej pory piwo klasyfikowane było jako artykuł spożywczy, dostępny wszędzie i o każdej porze. Już kilka lat temu władze Moskwy wprowadziły zakaz nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach. Obecne ograniczenia obejmują cały kraj.
Zakaz sprzedaży piwa w kioskach W Rosji...
Zakaz sprzedaży piwa w kioskach ...wprowadzono zakaz sprzedaży...
Zakaz sprzedaży piwa w kioskach ...piwa w kioskach

Rządzący w Rosji twierdzą, iż nowe regulacje obniżą spożycie alkoholu, które ponad dwukrotnie przekracza normy wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Z raportu WHO wynika, że w Rosji co piaty przypadek śmiertelny wśród mężczyzn i 6% zgonów kobiet dotyczy nadużycia alkoholu.

W myśl nowych przepisów alkohole, w tym piwo, mogą być sprzedawane jedynie w sklepach o powierzchni co najmniej 50 m kwadratowych. Ponadto zakazano ich sprzedaży w rejonie przedszkoli i szkół, a także w środkach transportu. Na mocy ustawy wszystkie sklepy i bary, które handlowały piwem, muszą ubiegać się o licencję na jego sprzedaż.

Innym sposobem na ograniczenie spożycia alkoholu w Rosji są podwyżki cen. Na początku 2013 roku przewidywany jest wzrost ceny wódki (za pół litra najtańszej wódki trzeba będzie zapłacić równowartość 17 zł, o 36% więcej) - podała PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach