Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach

Prawo

rss

Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach

2013.01.02//  D. Pęgiel
Od Nowego Roku w Rosji zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży piwa w kioskach, budkach i na straganach. Zmiany te wprowadziła ustawa, którą półtora roku temu podpisał ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew. Na jej mocy piwo z definicji stało się alkoholem.

Do tej pory piwo klasyfikowane było jako artykuł spożywczy, dostępny wszędzie i o każdej porze. Już kilka lat temu władze Moskwy wprowadziły zakaz nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach. Obecne ograniczenia obejmują cały kraj.
Zakaz sprzedaży piwa w kioskach W Rosji...
Zakaz sprzedaży piwa w kioskach ...wprowadzono zakaz sprzedaży...
Zakaz sprzedaży piwa w kioskach ...piwa w kioskach

Rządzący w Rosji twierdzą, iż nowe regulacje obniżą spożycie alkoholu, które ponad dwukrotnie przekracza normy wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Z raportu WHO wynika, że w Rosji co piaty przypadek śmiertelny wśród mężczyzn i 6% zgonów kobiet dotyczy nadużycia alkoholu.

W myśl nowych przepisów alkohole, w tym piwo, mogą być sprzedawane jedynie w sklepach o powierzchni co najmniej 50 m kwadratowych. Ponadto zakazano ich sprzedaży w rejonie przedszkoli i szkół, a także w środkach transportu. Na mocy ustawy wszystkie sklepy i bary, które handlowały piwem, muszą ubiegać się o licencję na jego sprzedaż.

Innym sposobem na ograniczenie spożycia alkoholu w Rosji są podwyżki cen. Na początku 2013 roku przewidywany jest wzrost ceny wódki (za pół litra najtańszej wódki trzeba będzie zapłacić równowartość 17 zł, o 36% więcej) - podała PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rosja: Zakaz sprzedaży piwa w kioskach