Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Rosja uratuje bankrutujący Cypr?

Finanse

rss

Rosja uratuje bankrutujący Cypr?

2013.03.21//  D. Pęgiel
Zdaniem "Sueddeutsche Zeitung" unijni politycy nie powinni pozwolić na to, by Rosja uratowała Cypr przed bankructwem. Niemiecka gazeta twierdzi, że wówczas to śródziemnomorskie państwo stałoby się rosyjskim wasalem, który pozwoliłby Moskwie kontrolować złoża gazu u swoich wybrzeży i stacjonować na swoim terytorium.
20 marca odbędą się w Moskwie negocjacje miedzy ministrem finansów Rosji Antonem Siłuanowem i jego cypryjskim odpowiednikiem - Michaelem Sarrisem. Rozmowy będą dotyczyły przedłużenia terminu spłaty wartego 2,5 miliarda euro kredytu, który rząd w Nikozji zaciągnął w Rosji dwa lata temu.

Komentatorzy podkreślają, że jak na razie Rosjanie i Cypryjczycy nie doszli do porozumienia w sprawie pożyczki, jednak negocjacje nadal trwają. Podczas tych rozmów poruszona zostanie także kwestia ewentualnego opodatkowania rosyjskich depozytów złożonych w cypryjskich bankach. W zamian za to Nikozja miałaby przekazać Moskwie część akcji lokalnego koncernu gazowego i dopuścić rosyjskie przedsiębiorstwa do udziału w inwestycjach energetycznych.

Przypomnijmy, że wczoraj cypryjski parlament nie zgodził się na propozycję wprowadzenia podatku od oszczędności. Wprowadzenie kontrowersyjnej opłaty zostało wynegocjowane przez rząd w Nikozji w rozmowach z ministrami finansów strefy euro i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Na tej podstawie bankrutujący Cypr miał otrzymać pożyczkę w wysokości 10 miliardów euro.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Greek Reporter


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rosja uratuje bankrutujący Cypr?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Rosja uratuje bankrutujący Cypr?