Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Rozmowa kwalifikacyjna? Wygląd także ma znaczenie!

Firma

rss

Rozmowa kwalifikacyjna? Wygląd także ma znaczenie!

2012.08.26//  D. Kwiecień
Gdy ktoś jest dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej i nagle zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, natychmiast siada przed komputerem i zaczyna przeglądać Internet w poszukiwaniu informacji na temat tego, jak dobrze wypaść. Taki szukający pracy człowiek skupia się jednak przede wszystkim na pytaniach i odpowiedziach jakie mogą paść. Oczywiście część merytoryczna rozmowy kwalifikacyjnej jest bardzo ważna, ale są też inne czynniki mające wpływ na to, jakie zrobimy wrażenie. Jednym z nich jest oczywiście wygląd.
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną Na rozmowie kwalifikacyjnej...
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną ...najważniejsza jest...
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną ...część merytoryczna

Przede wszystkim należy zastanowić się nad ubiorem. Od rodzaju naszej pracy zależy to, czy na rozmowę powinniśmy przyjść w garniturze, czy może w jeansach. Niezależnie jednak od tego, przyjmuje się ogólną zasadę, że powinniśmy wyglądać schludnie. Jeśli więc nie ubiegamy się o pracę prawnika lub posadę biurze restrykcyjnie patrzącym na dress code, możemy pozwolić sobie na nieco luzu. Dobrym zestawieniem będą jeansy i jakaś koszula sportowa. Pamiętajmy jednak, by spodnie nie były poprzecierane. Ubrania powinny być również utrzymane w stonowanych kolorach, bez agresywnych wzorów.
Przeczytaj także: Mężczyzna z klasą, czyli dlaczego warto nosić smoking »Co jednak, gdy dress code w firmie, do której chcemy się dostać, jest bardziej restrykcyjny? Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak sięgnięcie po garnitur. Należy pamiętać o tym, by trzymać się neutralnych kolorów – czarnego, granatowego lub szarego. Nie powinniśmy również szaleć z kolorystyką naszej koszuli. Klasyka i stonowanie są tu kluczem do sukcesu. Najlepiej założyć koszulę w sprawdzonym, białym kolorze. Nie ryzykujemy wtedy złego wyglądu, a na dodatek będzie ona stanowiła świetny „podkład” dla krawatu.
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną Nasz wygląd...
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną ...ma jednak również...
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną ...ogromne znaczenie

Na rozmowie kwalifikacyjnej obowiązkową częścią garderoby jest oczywiście wspomniany krawat. Tu także musimy zachować spokój, by nie wywołać złego wrażenia u naszego rozmówcy. Unikajmy krawatów w wymyślnych kolorach czy wzorach. W zupełności wystarczy założyć taki, który jest w kolorze niebieskim, bordowym lub czerwonym.
Przeczytaj także: Jak wybrać idealnie dopasowany garnitur »Niezwykle ważnym elementem naszego stroju są również buty. Nie tylko kobiety zwracają na nie uwagę, ale również przyszli pracodawcy oraz osoby zajmujące się rekrutacją. Nie możesz więc pozwolić sobie na żadną wpadkę! Gdy zakładamy oficjalny strój, buty muszą być garniturowe! Na dodatek należy je dokładnie wyczyścić, by później wypastować. Jeśli chodzi zaś o „luźniejszy” styl, możemy wybrać np. eleganckie półbuty. Tu jednak również nie wolno zapominać o czystości.
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną Ubiór powinien być...
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną ...elegancki...
Moda i styl - jaki ubiór na rozmowę kwalifikacyjną ...by zwiększyć szanse na sukces

Nie tylko strój ma znaczenie na rozmowie kwalifikacyjnej. Ważne są również kwestie pielęgnacyjne. Zacznijmy od kwestii zarostu. Przed rozmową powinniśmy sięgnąć po maszynkę do golenia. Co zrobić, jeśli jest się fanem tzw. trzydniowego zarostu? Należy pamiętać, że pasuje on tylko osobom o ciemnych włosach i tylko one mogą sobie pozwolić na niego podczas rozmowy.
Przeczytaj także: Pierwsza randka? Poznaj znaczenie kolorów i wybierz odpowiednie ubrania! »Niezwykle ważne są również nasze dłonie. Mężczyźni wciąż nie przywiązują zbyt dużej wagi do ich wyglądu, uważając czynności pielęgnacyjne za objawy homoseksualizmu. To jednak czysta głupota! Zadbane oraz czyste paznokcie świadczą o naszym przywiązaniu do estetyki i higieny, a nie o orientacji seksualnej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rozmowa kwalifikacyjna? Wygląd także ma znaczenie!

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Rozmowa kwalifikacyjna? Wygląd także ma znaczenie!