Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

Opinie

rss

Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

2012.09.23//  P. Rączka
Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu ludzi jeden z ważniejszych momentów w życiu. Po niej mamy szansę dostać pracę o której zawsze marzyliśmy, zmienić swój status społeczny i rozpocząć nową ścieżkę kariery. Niestety świadomość tego najczęściej wielu ludzi przeraża, w dodatku nie zawsze składamy swoje CV tam, gdzie naprawdę chcemy się zatrudnić. Warto zatem pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, dzięki którym nasze szansę na otrzymanie pracy mogą wzrosnąć.
Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać
Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać
Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

Zanim złożymy gdzieś aplikację warto abyśmy zastanowili się czy na pewno chcemy pracować w tym miejscu i czy jesteśmy w stanie wywiązać się ze wszystkich zadań jakie na nas czekają. Nie należy wysyłać masowo swojego CV do wielu firm, bowiem takie podejście może zostać bardzo szybko wyłapane w trakcie rozmowy. Jeśli składamy aplikację najlepiej wypełnić ją samodzielnie, a nie korzystać z gotowych wzorów jakie są dostępne w internecie, gdyż często zawierają one wiele błędów - w dodatku łatwo wyłapać, że jest to "gotowiec".

W trakcie rozmowy nie warto jest starać się być śmiesznym i wesołym na siłę. Jeśli chcemy się wyróżnić to najlepiej błyskotliwością i pozytywnym podejściem do całej sytuacji. Otrzymując telefon z zaproszeniem lepiej umówić się na godzinę która nam pasuje, niż przyjąć z góry narzucony termin. Nerwy warto zostawić w domu - choć dla niektórych jest to wyjątkowo trudne - bowiem niekontrolowana mowa ciała można zdradzić nas już w 30 sekund.

Ile będę zarabiać? - z takim pytaniem lepiej poczekać, aż inicjatywa wyjdzie od potencjalnego pracodawcy. Dobrze znać już widełki jakie możemy podać. Warto przestudiować średnie wynagrodzenia w danej branży na podobnym stanowisku, a oczekiwaną przez nas sumę podać w formie widełek. Idąc na rozmowę należy zaznajomić się z historią firmy, w której chcemy pracować oraz jej planami na dalszy rozwój.

Zwracanie uwagi na to jak źle nam się pracowało u poprzedniego pracodawcy również nie będzie działało na naszą korzyść. Po zakończonej rozmowie należy dowiedzieć się, kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać