Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Rynki uwierzyły europejskim politykom

Opinie

rss

Rynki uwierzyły europejskim politykom

2011.10.13//  Przemysław Kwiecień
EURUSD – brak złych wiadomości…

…jest dobrą wiadomością, przynajmniej dla rynków, które uwierzyły (tym razem) na słowo europejskim politykom. Wczorajsze wzrosty na parze EURUSD przypisane były pokonaniu poziomu 1,37, gdzie według agencji Reuters uruchomione zostały bariery dla opcji, a tuż za tym poziomem znaczące zlecenia stop-loss. Jednocześnie pisaliśmy kilkukrotnie o tym, iż na poziomie 1,3690 znajdował się dość silny opór – te tezy zatem wydają się być powiązane. Rynek przekroczył nawet kolejny opór jakim był 1,38, a przy tak dużej dynamice rynku otwiera to drogę do 1,3940. Zakładając, iż nadzieje na przełom w Europie przetrwają, gdyż to one są w 100% odpowiedzialne za ten ruch.
Gorsze dane z Chin

Nadwyżka w chińskim handlu zagranicznym wyniosła we wrześniu 14,5 mld USD, podczas gdy w sierpniu było to 17,8 mld USD, a w lipcu 31,5 mld USD. Bardziej niż spadek nadwyżki niepokoić może jednak spadek dynamiki wolumenów. Eksport wzrósł bowiem o 17,1% - poniżej oczekiwań (20%) i dynamiki z sierpnia (24,5%). Wyraźnie spowolniła też dynamika importu – z 30,2 do 20,9%. Po serii lepszych od oczekiwań danych z USA, chińskie dane stanowią przypomnienie, iż globalna gospodarką znajduje się w fazie spowolnienia.

Wzrost zatrudnienia w Australii

We wrześniu zatrudnienie w Australijskiej gospodarce wzrosło o 20,4 tys., zaś stopa bezrobocia obniżyła się do 5,2%. W obydwu przypadkach jest to lepiej niż oczekiwał rynek (odpowiednio +10 tys. i 5,2%). Dane zmniejszają nieco presję na RBA aby szybko obniżał stopy procentowe i stąd są pozytywne dla dolara australijskiego. Para AUDUSD testuje obecnie opór 1,02, który był jednym z punktów docelowych ruchu, o którym pisaliśmy w ubiegły piątek (http://www.xtb.pl/media/pl/newsletter/market-snapshots/pkr071011.pdf) i niezależnie od dobrych danych dalszy potencjał wzrostowy wydaje się mocno ograniczony. Definiuje go średnioterminowy kanał spadkowy, którego górne ograniczenie przebiega w okolicach 1,0350.
Przeczytaj także: Poprawa nastrojów na rynkach globalnych » Po danych o handlu zagranicznym z Chin, dziś podobne poznamy dla USA, choć będą one dotyczyć sierpnia – również w tym przypadku warto skoncentrować się na dynamice eksportu i importu. Równocześnie (14.30) podane zostaną tygodniowe dane z rynku pracy (konsensus 406 tys.). W Chinach z kolei wrześniowe dane o inflacji (4.00, konsensus 6,1%) – ich znaczenie nieco spadło, gdyż wobec globalnego spowolnienia „zagrożenie” dalszym spowolnieniem zmniejszyło się. Dla nastrojów kluczowe mogą być wyniki spółek – o 13.00 poda je JP Morgan Chase, zaś po sesji Google.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rynki uwierzyły europejskim politykom

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Rynki uwierzyły europejskim politykom