Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Rządy bez pola manewru w kwestii pomocy gospodarkom?

Opinie

rss

Rządy bez pola manewru w kwestii pomocy gospodarkom?

2011.08.01//  Przemysław Kwiecień
Indeks aktywności w amerykańskim przemyśle nieoczekiwanie obniżył się w lipcu z 55,3 do 50,9 pkt. Dane są gorsze niż konsensus rynkowy (54,9 pkt.) oraz gorsze niż wskazywałyby wskaźniki regionalne w lipcu, jednak nie dobiegają od spowolnienia gospodarczego obserwowanego w innych częściach globu. Mając na uwadze problem długu publicznego w Europie i USA spowolnienie gospodarcze jest na moment obecny ostatnią rzeczą, której potrzebują rządy. Może ono bowiem sprawić iż przyjmowane oszczędności będą zbyt małe aby uchronić południe Europy przed niewypłacalnością, a USA przed utratą ratingu AAA, nie mówiąc już o tym, że rządy nie będą miały żadnego pola manewru by pomóc gospodarkom.
Wobec ciągle niepewnego wyniku głosowania w amerykańskim Kongresie nad podniesieniem limitu długu nerwowość rynkowa przekłada się na dalsze umocnienie franka szwajcarskiego. Kosztuje on już ponad 90 eurocentów, a także powyżej 3,60 złotego. Pytanie tylko, jak na taki kurs zareaguje szwajcarska gospodarka.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rządy bez pola manewru w kwestii pomocy gospodarkom?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Rządy bez pola manewru w kwestii pomocy gospodarkom?