Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Sąd nie dał Louboutinowi monopolu na czerwoną podeszwę

Prawo

rss

Sąd nie dał Louboutinowi monopolu na czerwoną podeszwę

2011.08.11//  D. Pęgiel
Amerykański sąd nie zakazał używania charakterystycznej czerwonej podeszwy przez firmę Yves Saint Laurent SAS. Tym samym sędzia nie przychylił się do pozwu sławnego projektanta butów Christiana Louboutina, który twierdził, że konkurencja łamie postanowienie biura patentowego w Stanach Zjednoczonych.
Christian Louboutin Sąd nie zakazał używania ...
Christian Louboutin ...czerwonej podeszwy...
Christian Louboutin ...przez konkurencję Louboutina

Chociaż decyzja została podjęta we wczesnej fazie rozpatrywanego pozwu, sędzia Victor Marrero zaznaczył, że najprawdopodobniej zostanie on odrzucony. Uzasadniając swoje stanowisko, stwierdził, że polakierowane na czerwono podeszwy szpilek stanowią "zbyt ogólny" znak firmowy - wbrew opinii amerykańskiego biura patentowego z 2008 roku.

"Przyznanie jednemu podmiotowi na rynku projektowania obuwia monopolu na czerwień ograniczyłoby w sposób niedozwolony pole manewru dla konkurencji" - oznajmił sędzia. Przedstawiciel Louboutina wyraził rozczarowanie opinią sędziego. Z kolei adwokat adwokat Yvesa Saint Laurenta przyjął ją z zadowoleniem. - "Żaden projektant mody nie powinien mieć monopolu na jakiś kolor" – powiedział, podkreślając, że przedsiębiorstwo, które reprezentuje, chce nadal produkować buty z czerwoną podeszwą, kontynuując tradycję zapoczątkowaną jeszcze w latach 70.

Christian Louboutin jest jednym z najsłynniejszych aktualnie projektantów obuwia. Jego szpilki noszą m.in. aktorki Sarah Jessica Parker i Julia Roberts czy piosenkarka Beyonce.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: pb.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sąd nie dał Louboutinowi monopolu na czerwoną podeszwę

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Sąd nie dał Louboutinowi monopolu na czerwoną podeszwę