Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sejm nie odwołał Cezarego Grabarczyka

Polityka

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Sejm nie odwołał Cezarego Grabarczyka

2011.08.30//  D. Pęgiel
Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. 227 posłów głosowało przeciw jego odwołaniu, 178 opowiedziało się za odwołaniem, dwóch wstrzymało się od głosu. By odwołać ministra przez Sejm, potrzeba co najmniej 231 głosów – informuje PAP na łamach portalu Onet.pl.
Cezary Grabarczyk
Cezary Grabarczyk Cezary Grabarczyk
Cezary Grabarczyk

W tej kadencji Sejmu to już trzecia próba odwołania Grabarczyka. W lipcu 2009 roku Prawo i Sprawiedliwość zamierzało odwołać go za redukcję planów budowy dróg. Z kolei w styczniu bieżącego roku Sojusz Lewicy Demokratycznej zabiegał o to samo z powodu bałaganu w PKP po wprowadzeniu nowego rozkładu. W obu przypadkach wotum nieufności zostało odrzucone.

Ankieta: Czy Cezary Grabarczyk powinien zostać odwołany ze stanowiska ministra infrastruktury?


We wniosku o odwołanie Grabarczyka pojawiły się m.in. zarzuty, że gabinet Donalda Tuska nie dba o system transportowy kraju i nieudaną reformę Przewozów Regionalnych. Poparcie ostatniego wniosku autorstwa PiS od początku popierało SLD i PJN. Koalicja zapowiadała natomiast jego odrzucenie. Według PO stawianie takich żądań w tej chwili to czysta kampania polityczna.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sejm nie odwołał Cezarego Grabarczyka

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sejm nie odwołał Cezarego Grabarczyka