Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro

Finanse

rss

Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro

2011.06.25//  D. Pęgiel
Brytyjski premier David Cameron skrytykował przywódców Unii Europejskiej za chwalenie się budową nowej siedziby Rady Europejskiej w centrum Brukseli, której wartość szacuje się na 240 mln euro. Zdaniem Brytyjczyka to niedopuszczalne, by reklamować tego typu projekty, podczas gdy państwa członkowskie są zachęcane do oszczędności.
euro
euro W Brukseli powstaje siedziba RE za 240 mln euro
euro

Do wystąpienia Camerona doszło podczas czwartkowej kolacji wydanej przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya. Belgijski polityk rozdał szefom rządów broszurę przedstawiającą powstający budynek, za co został skrytykowany przez premiera Wielkiej Brytanii.

- To okropnie frustrujące, gdy się widzi rozpowszechnianie dokumentu z wielką broszurą na lśniącym papierze dotyczącą jakiegoś nowego wielkiego budynku, w którym ma zasiadać Rada Europejska - powiedział Camero, cytowany na portalu Wprost.pl. - Człowiek zaczyna się zastanawiać, czy te instytucje też przechodzą przez to samo, co każde państwo i każdy mieszkaniec, gdy musimy ciąć budżety i próbować dopiąć finanse - oznajmił.
David Cameron
David Cameron David Cameron
David Cameron

Nowa siedziba RE, która otrzyma nazwę "Europa", została zamówiona w 2004 roku. Będzie w niej urzędował Van Rompuy. Cameron przyznał, że szanse na wstrzymanie inwestycji są niewielkie, ale zaznaczył, że należy ją kontynuować "oszczędnie i wydajnie". Brytyjczyk opowiada się za zamrożeniem następnego długoterminowego budżetu UE i z pewnością będzie starał się odwołać do podobnych przedsięwzięć, by przekonać do swych racji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro