Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję?

Finanse

rss

Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję?

2011.10.24//  D. Pęgiel
Zdaniem szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka urzędy skarbowe powinny skupić się na egzekucji zaległego abonamentu za radio i telewizję – poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". W myśl obowiązujących przepisów skarbówka jest dziś ostatnią instytucją, która ściąga należności od telewidza niepłacącego abonamentu.
Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję? Zdaniem szefa KRRiT skarbówka...
Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję? ...powinna skupić się na egzekucji...
Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję? ...zaległego abonamentu RTV

Najpierw do osoby, która nie płaci abonamentu, wezwanie do uregulowania zaległości wysyła kierownik Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej. Telewidz ma 14 dni na odwołanie się do szefa resortu infrastruktury. Gdy ten nie uwzględni odwołania, kierownik śle do niepłacącego upomnienie. W przypadku, gdy adresat nadal nie płaci, Centrum Obsługi Finansowej zwraca się do właściwego miejscowo naczelnika urzędu skarbowego.
Przeczytaj także: Fiskus skontroluje legalność oprogramowania » Rzeczywistość pokazuje, że taka procedura nie odnosi większego efektu. Abonamentu nie płaci ponad 50% gospodarstw domowych.
Tymczasem eksperci twierdzą, że większe zaangażowanie urzędów skarbowych w ściąganie abonamentu również nie wpłynie na wysokość dochodów telewizji publicznej. Ich zdaniem urzędnicy powinny skupić się przede wszystkim na ściąganiu zaległych podatków, czemu nie będzie z pewnością sprzyjało dokładanie im kolejnych obowiązków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, gazetaprawna.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Skarbówka efektywniej ściągnie abonament za radio i telewizję?