Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Skomplikowane nazwy kierunków studiów - czy po czymś takim znajdziesz pracę?

Firma

rss

Skomplikowane nazwy kierunków studiów - czy po czymś takim znajdziesz pracę?

2014.05.22//  S. Sikorska
O tym, co warto studiować, żeby bez większych problemów znaleźć pracę, eksperci mówią średnio, co kilka tygodni. Proponowane kierunki dość często się zmieniają i praktycznie zawsze mają ścisły związek z aktualnymi potrzebami największych firm działających w kraju. Zakłada się bowiem, że wybierając kierunek, po którym zdobędziemy kompetencje niezbędne do pełnienia istotnych funkcji w przedsiębiorstwach aktualnie szukających pracowników, to w przyszłości również łatwiej będzie nam znaleźć zatrudnienie. Nie do końca jest to prawdą, bo przecież, zanim ukończymy uczelnię wyższą, to potrzeby rynku mogą ulec zupełnej zmianie. Tym bardziej, że Polska to wciąż gospodarka rozwijająca się, w której zmiany następują bardzo często. Niemniej jednak, warto przyjrzeć się kierunkom studiów szczególnie oryginalnym lub tym o najbardziej egzotycznych nazwach. Może to właśnie one zapewniają sukces zawodowy? Nasz dyplom będzie interesował pracodawców, bo większość z nich jeszcze nie słyszała o niektórych kierunkach, a jeśli zaintrygujemy rekrutera, jednocześnie wykazując oczekiwane w firmie umiejętności, to prawdopodobieństwo otrzymania pracy znacznie wzrośnie.
Oryginalne kierunki studiów
Oryginalne kierunki studiów
Oryginalne kierunki studiów

Jedną z ciekawszych opcji są studia na kierunku muzyki użytkowej lub sztuki pisania. Dokładnie nikt jeszcze nie wie, czego będą one uczyć ani jakie możliwości dadzą absolwentom, ale być może właśnie oryginalne wykształcenie, pod względem którego raczej trudno będzie nam znaleźć konkurentów, zapewni nam dobrze płatną posadę…? Idąc tym tropem, warto zainteresować się inżynierią kosmiczną lub innowacyjnością i zarządzeniem. Ten drugi kierunek brzmi szczególnie dobrze, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że od dawna podkreśla się zbyt małą innowacyjność rodzimych firm. Oznacza to, że w końcu zaczną one stawiać na innowacyjne rozwiązania, więc eksperci z tej dziedziny będą pożądani na rynku. Pracy nie powinno zabraknąć również dla tych osób, które ukończą elektronikę i mikroelektronikę w technice i medycynie.
Oryginalne kierunki studiów
Oryginalne kierunki studiów
Oryginalne kierunki studiów

Interesująco brzmią różne odmiany pedagogiki. Oligofrenopedagogika (pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną), surdopedagogika (pedagogika osób z wadami słuchu), tyflopedagogika (pedagogika osób niewidomych) czy gerontopedagogika (pedagogika osób starszych) mogą pomóc w znalezieniu pracy choćby dlatego, że brzmią, co najmniej egzotycznie. Warto dodać, że specjaliści z tego zakresu potrzebni są nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach unijnych, więc dyplom ukończenia takiego kierunku może okazać się naprawdę cenny.

Skomplikowane nazwy studiów mogą odstraszać, bo skoro samo słowo je określające jest trudne do wymówienia lub rozszyfrowania, to spodziewamy się, że także omawiany materiał będzie wykraczał poza nasze możliwości intelektualne. Często jednak okazuje się, że stopniem trudności nie odstępują wszelkim innym kierunkom, za to mogą zagwarantować nam wiedzę i umiejętności naprawdę przydatne na rynku pracy. Czasem więc warto dowiedzieć się, czego nauczymy się na oryginalnie brzmiących studiach i sprawdzić, jak duże jest zapotrzebowanie na takich specjalistów w polskich firmach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skomplikowane nazwy kierunków studiów - czy po czymś takim znajdziesz pracę?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Skomplikowane nazwy kierunków studiów - czy po czymś takim znajdziesz pracę?