Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Słabsze nastroje na światowych parkietach

Opinie

rss

Słabsze nastroje na światowych parkietach

2010.02.04//  Kamil Kasperski
Dziś na warszawskim parkiecie o kontynuację wzrostowego odbicia z wczoraj może być trudno. Po wczorajszym zachowaniu indeksu WIG20 widać, że w brakuje chętnych do zakupu akcji powyżej poziomu 2400pkt. jest stosunkowo niewielu. Dwie wzrostowe sesje na Wall Street z początku tygodnia pozwoliły oddalić widmo głębszej przeceny na warszawskim parkiecie. Niepokój posiadaczy akcji może budzić aktywniejsza (nie tylko u nas ale także w Europie) podaż w ostatnich dwóch godzinach notowań.
Przeczytaj także: ZAIKS bierze na celownik kluby »Indeksy CAC40 oraz DAX wyraźnie traciły w końcówce notowań na co nasz rodzimy rynek będzie mógł zareagować dopiero na otwarciu. Co więcej, wczorajsza niewielka zmienność za oceanem może sugerować, że cześć inwestorów czeka na kluczowe piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. To sugeruje, że dzisiejsza sesja podobnie jak wczorajsza może upływać pod znakiem ograniczonej zmienności i najprawdopodobniej nie przyniesie rozstrzygnięć na najbliższe tygodnie.
Wczorajsze niewielkie wzrosty indeksu WIG20 o 0,4% zawdzięczamy dwóm spółkom: PKN Orlen oraz PKO BP. Słabiej radził sobie wczoraj KGHM. Widać, że entuzjazm po publikacji ambitnego planu budżetowego na 2010r.wystarczył jedynie na dwie wzrostowe sesje. Sporo emocji wśród krajowych inwestorów będzie budził rozpoczynający się w drugiej połowie lutego sezon wyników.

Do tego czasu trudno krajowi inwestorzy będą przyglądać się wydarzeniom na Wall Street. A tam wczoraj obserwowaliśmy schłodzenie nastrojów. Słabszy odczyt indeksu ISM dla sektora rynku oraz neutralny wydźwięk raportu ADP nie pozwoliły S&P500 utrzymać się powyżej psychologicznej bariery 1100pkt. Sesja na Wall Street miała swoich bohaterów: Walt Disney +2,6% oraz McDonald’s +1,9%. Ta druga zyskiwała dzięki pozytywnej rekomendacji analityków Goldman Sachs. Neutralnie zachowywał się wczoraj technologiczny Nasdaq, który na zamknięciu notowań odnotował symboliczny wzrost 0,04%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Słabsze nastroje na światowych parkietach

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Słabsze nastroje na światowych parkietach