Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Donald Tusk z najwyższym poparciem w Warszawie

Polityka

rss

Sondaż: Donald Tusk z najwyższym poparciem w Warszawie

2011.09.16//  D. Pęgiel
Z sondażu przeprowadzonego przez SMG/KRC dla RMF FM wynika, że Donald Tusk cieszy się znacznym poparciem ankietowanych w Warszawie. Jarosław Kaczyński zajmuje drugie miejsce. Z kolei Janusz Palikot może liczyć na taki sam wynik jak Ryszard Kalisz. Ponadto badania pokazują, iż "jedynki" nie dają szans kandydatom na swoich listach.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

Donald Tusk może liczyć na 30% głosów. Druga na liście Platformy Obywatelskiej - Małgorzata Kidawa-Błońska - cieszy się poparciem 10% respondentów. Natomiast na Jacka Rostowskiego, Andrzeja Czumę czy Joannę Fabisiak zamierza zagłosować 1% ankietowanych.
Przeczytaj także: Sondaż: PO traci przez żłobki i przedszkola »Jarosław Kaczyński osiąga 15% głosów. Drugi na liście Prawa i Sprawiedliwości - Mariusz Kamiński - cieszy się poparciem 3% ankietowanych, a trzecia Małgorzata Gosiewska - 2%. Z kolei na 4% głosów liczyć mogą liderzy list Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ruchu Palikota - Ryszard Kalisz i Janusz Palikot.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Przekładając procenty na partię, zdecydowane zwycięstwo w Warszawie mogłoby przypaść Platformie Obywatelskiej - 47% głosów. Drugie miejsce zajęłoby PiS - 23%, a SLD i Ruch Palikota mogą liczyć na 6%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, RMF FM, rmf24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sondaż: Donald Tusk z najwyższym poparciem w Warszawie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Donald Tusk z najwyższym poparciem w Warszawie