Biznes, Finanse, Prawo » Polityka » Sondaż: PO systematycznie traci wyborców

Polityka

rss

Sondaż: PO systematycznie traci wyborców

Donald Tusk
2011.03.06  //  D. Pęgiel
Gdyby do wyborów parlamentarnych doszło w ten weekend to na Platformę Obywatelską głosowałoby 30% ankietowanych Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 28,4%, na Sojusz Lewicy Demokratycznej 16,3%, natomiast na Polskie Stronnictwo Ludowe 8,9% badanych. Frekwencja wyniosłaby 52,6% - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
Donald Tusk Donald Tusk

Marcin Duma, prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini, odnosząc się do poprzednich ankiet, stwierdził, że poparcie dla partii Donalda Tuska spada systematycznie, a zeszłotygodniowy wzrost notowań tej partii należy uznać za chwilowe wydarzenie, a nie tendencję.

Z badań wynika, że ugrupowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej Polska Jest Najważniejsza nie weszłoby do parlamentu, ponieważ chce na nie głosować 2,3% ankietowanych. Z kolei Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska uzyskuje jedynie 0,9% głosów.

Progu 1% nie przekroczyłaby także Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (0,7%). W sondażu żaden z badanych nie wskazał: Unii Polityki Realnej, Samoobrony RP, Ligi Polskich Rodzin, Stowarzyszenia Ordynacka, Prawicy Rzeczpospolitej, Socjaldemokracji Polskiej, Stronnictwa Demokratycznego, partii Wolność i Praworządność, demokratów.pl, Ruchu Autonomii Śląska oraz Partii Regionów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Parmigiani Tonda Chronor Anniversaire - specjalny rocznicowy zegarek

Źródło: wp.pl

Aby napisać komentarz lub zarejestruj.
0
Komentarze do:
Sondaż: PO systematycznie traci wyborców

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Celebrity

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo » Polityka » Sondaż: PO systematycznie traci wyborców