Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: PiS traci poparcie

Polityka

rss

Sondaż: PiS traci poparcie

2012.03.07//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu TNS OBOP wynika, że gdyby wybory parlamentarne miały miejsce na początku bieżącego miesiąca, zwyciężyłaby w nich Platforma Obywatelska. Poparcie dla ugrupowania Donalda Tuska deklaruje 29% ankietowanych Polaków. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 22% respondentów, na Ruch Palikota - 12%, na Sojusz Lewicy Demokratycznej 9%, a na Polskie Stronnictwo Ludowe 5%.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

W ławach sejmowych nie zasiedliby przedstawiciele Solidarnej Polski (2%), partii Polska Jest Najważniejsza (1%) i Nowej Prawicy (1%). 18% badanych gotowych uczestniczyć w wyborach, nie wie, na jakie ugrupowanie oddałoby swój głos.

W porównaniu z sondażem z poprzedniego miesiąca PO zanotowała wzrost poparcia o punkt procentowych. PiS straciło 4 punkty procentowe, RP zyskało 2 punkty procentowe, a notowania SLD i PSL nie uległy zmianie.

W marcu zdecydowaną gotowość do uczestnictwa w głosowaniu zadeklarowało 32% ankietowanych; 27% - raczej zdecydowałoby się oddać głos. 22% badanych oznajmiło, że na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach; 13% stwierdziło, że "raczej nie". 6% badanych nie wiem, czy uczestniczyłoby w wyborach.

Jeśli pod uwagę weźmie się tylko osoby, które wiedzą na jaką partię oddałyby swój głos, to PO uzyskałaby 36% głosów, PiS - 27%, Ruch Palikota - 15%, SLD - 10%, a PSL - 6%. Przedstawione rezultaty poparcia dla partii dotyczą 583 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. Maksymalny błąd statystyczny w tym przypadku określono na +/- 4%.

Badanie TNS OBOP zostało przeprowadzone w dniach 1-4 marca na reprezentatywnej, losowej 980-osobowej ogólnopolskiej próbie osób pełnoletnich za sprawą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP; foto: pis.org.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sondaż: PiS traci poparcie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: PiS traci poparcie