Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych

Finanse

rss

Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych

2011.10.05//  D. Pęgiel
Agencja ratingowa Moody's oznajmiła dzisiaj, że obniżyła rating włoskich obligacji rządowych z Aa2 na A2. Gabinet Berlusconiego oświadczył, iż spodziewał się takiego kroku i zapewnił o swym zaangażowaniu na rzecz uzdrowienia finansów. Agencja argumentuje swą decyzję m.in. słabością gospodarczą Włoch, a także brakiem politycznej stabilności tego kraju.
Przeczytaj także: Obligacje Włoch oceniane gorzej niż Egiptu » Zaufanie rynków do Włoch jest bardzo nadwyrężone. Ryzyko, że kraj ten nie osiągnie zamierzonych celów budżetowych, jest coraz większe, a działania reformatorskie rządu w Rzymie dopiero się zaczęły – oznajmiła agencja Moody's. Z kolei Kancelaria Premiera zakomunikowała: Decyzja Moody's była spodziewana. Włoski rząd pracuje z najwyższym zaangażowaniem , by osiągnąć cele w finansach publicznych. Te same cele zostały pozytywnie przyjęte i zaaprobowane przez Komisję Europejską - podaje PAP.
Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych Agencja ratingowa Moody's...
Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych ...obniżyła rating...
Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych ...włoskich obligacji rządowych

W myśl zamierzeń uchwalonego w ostatnim tygodniu programu oszczędności rząd Silvio Berlusconiego planuje doprowadzić do równowagi w finansach publicznych w 2013 roku. Aktualne zadłużenie Italii wynosi 120% PKB. Agencja prasowa Ansa przytoczyła reakcję szefa rządu na krok agencji Moody's. Berlusconi stwierdził: Idziemy naprzód. Trwają prace nad inicjatywami na rzecz wzrostu i właśnie dzisiaj Uniazaaprobowała to, co robimy.
Przeczytaj także: Włochy z antykryzysowym programem oszczędnościowym » Ansa oznajmiła także, iż Włochom wymierzono kolejny "policzek" i przypomniała, że 20 września agencja Standard&Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej tego kraju z poziomu A+ do A.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Spadek ratingu włoskich obligacji rządowych