Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie

Finanse

rss

Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie

2011.12.25//  D. Pęgiel
We Włoszech ogłoszono dane, z których wynika, że ponad 1000 euro rocznie przeznacza średnio obywatel tego kraju na gry hazardowe. W bieżącym roku branża ta odnotowała rekordowo wysokie przychody w wysokości 76 mld euro. Zdaniem komentatorów oznacza to, że w kryzysie Włosi coraz częściej liczą na uśmiech losu w grze.
Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie Statystyczny Włoch...
Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie ...wydaje na hazard...
Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie ...1000 euro rocznie

Wpływy z tytułu gier liczbowych i innego rodzaju hazardu w dobiegającym końca roku podskoczyły o prawie 24% w porównaniu z 2010 rokiem. Do kasy państwa wpłynęło z tego tytułu 9 mld euro - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.

Dane agencji Agipronews pokazują, że najwięcej pieniędzy rocznie (14 miliardów euro) wydaje się na tego typu rozrywkę w Mediolanie, Rzymie i Neapolu. Natomiast w kwestii największych wydatków na jednego mieszkańca przewodzi miasto Pawia w Lombardii. Tamtejsi mieszkańcy przeznaczają na ten cel średnio 2900 euro rocznie.

Komentatorzy alarmują, że raptownie rośnie liczba Włochów uzależnionych od hazardu. Psycholog Gianna Schelotto podkreśla, iż w atmosferze powszechnego niepokoju, związanego z kryzysem coraz więcej osób sięga po kupon gier liczbowych licząc na wygraną.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Statystyczny Włoch wydaje na hazard 1000 euro rocznie