Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Steve Jobs nie żyje

Firma

rss

Steve Jobs nie żyje

2011.10.06//  P. Potocki
Współzałożyciel firmy Apple i architekt niesamowitego sukcesu jaki stał się udziałem tej firmy zmarł w Kalifornii w wieku 56 lat. O śmierci byłego szefa Apple poinformowała w lakonicznym oświadczeniu jego firma.

Steve Jobs od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. To właśnie walka o życie ze śmiertelną chorobą była przyczyną jego nagłej rezygnacji ze stanowiska dyrektora wykonawczego firmy Apple  w sierpiu tego roku. Jego miejsce zajął wtedy Tim Cook.
Steve Jobs nie żyje
Steve Jobs nie żyje Steve Jobs nie żyje
Steve Jobs nie żyje

Steve Jobs uznawany był za jednego z największych wizjonerów w dolinie krzemowej. Wraz ze Steve Jobsem założył firmę Apple w 1976 roku. W mało przyjaznej atmosferze pożegnał sie w firmą w roku 1985. Powrócił do niej w 1996 roku - w czasie, gdy Apple chylił się ku upadkowi. Jobs wniósł do firmy nową energię i genialne pomysły, które przyniosły pasmo nieprawdopodobnych wręcz sukcesów komercyjnych. Źródłem sukcesu była nowa gama komputerów Mac, jak również iPod, iPhone i wreszcze iPad.
Każdy nowy produkt był oczekiwany przez rzesze fanów firmy. Tradycynie jego prezentacją zajmował się sam Steve Jobs podczas konferencji, które przyciągała uwagę większą, niż wystąpienia prezedenta USA.

"Dziękuję, że byłeś dla mnie mentorem i przyjacielem. Pokazałeś nam jak można zmienić świat" - Mark Zuckenberg (założyciel Facebooka).

"To był zaszczyt pracować ze Steve Jobsem. Pozostanie on na zawsze dla mnie źródłem inspiracji. Będzie nam go brakować. Nasze modlitwy są z jego rodziną." - Chad Hurley i Steve Chen (twórcy You Tube)
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Steve Jobs nie żyje

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Steve Jobs nie żyje