Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Strefa euro. Grecji i Irlandii nadal grozi bankructwo

Finanse

rss

Strefa euro. Grecji i Irlandii nadal grozi bankructwo

2011.03.07//  D. Pęgiel
Zdaniem jednego z unijnych komisarzy należy jak najszybciej złagodzić warunki, na których Grecja i Irlandia otrzymały pożyczki. Jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte, to krajom tym znowu spojrzy w oczy widmo bankructwa. Na takie zmiany nie chcą się jednak zgodzić Niemcy.

- Warunki kredytów udzielonych przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy na uratowanie Grecji i Irlandii przed bankructwem muszą być złagodzone, bo inaczej obu krajom znów będzie groziła niewypłacalność - ostrzegł w rozmowie z dziennikarzami niemieckiego Handelsblatt komisarz ds. finansowych UE Olli Rehn.
euro Grecji i Irlandii...
euro ...nadal grozi...
euro ...bankructwo

Według Rehna koniczne są: zmiana oprocentowania kredytu oraz wydłużenie okresu jego zapadalności. Greckie państwo od początku ubiegłego roku otrzymało 110 mld euro pożyczki na 5% w skali roku. Natomiast Irlandia musiała już kilka miesięcy później liczyć się z oprocentowanie na poziomie 5,8% za 85 mld euro pomocy. Główni zainteresowani muszą zacząć spłacać otrzymane środki w ciągu 3,5 roku. Rehn twierdzi, że okres ten powinien być dwa razy dłuższy. Komisarz nie sprecyzował, o ile powinno zostać obniżone oprocentowanie.

Zaapelował on także do Bundestagu o wycofanie się z zaostrzenia warunków działania Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF). Parlamentarzyści zamierzają w połowie marca uchwalić prawo, które zakaże EFSF wykupywania obligacji krajów, które zostały objęte programem pomocowym.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Strefa euro. Grecji i Irlandii nadal grozi bankructwo

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Strefa euro. Grecji i Irlandii nadal grozi bankructwo