Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Szef MFW i kandydat na prezydenta Francji aresztowany za próbę gwałtu

Polityka

rss

Szef MFW i kandydat na prezydenta Francji aresztowany za próbę gwałtu

2011.05.15//  D. Pęgiel
Przewodniczący Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn został zatrzymany przez policjantów w Nowym Jorku pod zarzutem napaści seksualnej na hotelową pokojówkę. Zdaniem policji zostanie mu natychmiast postawiony zarzut próby gwałtu i przemocy seksualnej. Typowanego na kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich we Francji zatrzymano tuż przed odlotem do Paryża, na blisko 10 minut przed startem, gdy znajdował się już na pokładzie samolotu Air France.
Dominique Strauss-Kahn
Dominique Strauss-Kahn Dominique Strauss-Kahn
Dominique Strauss-Kahn

Śledczy, którzy śledzili Francuza i nakazali władzom lotniska aresztowanie go, prowadzą dochodzenie w sprawie brutalnego ataku na pokojówkę w hotelu Sofitel New York, w samym centrum nowojorskiej dzielnicy teatrów. Policja oświadczyła, że zostanie on oskarżony o bezprawne uwięzienie, próbę gwałtu i przemoc seksualną wobec pokojówki.

Strauss-Kahn pełni nie tylko rolę prezesa MFW, ale jest również prawdopodobnym kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich we Francji w 2012 roku. Z sondaży wynika, że byłby zdecydowanym faworytem głosowania. Do tej pory jednak nie ogłosił on oficjalnie, czy będzie ubiegał się o stanowisko głowy państwa. Jego kadencja w Międzynarodowym Funduszu Walutowym upływa w 2012 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Szef MFW i kandydat na prezydenta Francji aresztowany za próbę gwałtu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Szef MFW i kandydat na prezydenta Francji aresztowany za próbę gwałtu