Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Tego nigdy nie mów na rozmowie kwalifikacynej!

Firma

rss

Tego nigdy nie mów na rozmowie kwalifikacynej!

2015.10.08//  S. Sikorska
Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, większość osób stara się przypomnieć sobie swoje doświadczenie zawodowe, by móc rozwinąć podpunkty zapisane w CV. Dba się również o odpowiedni wygląd, ponieważ – niestety – on też ma duże znaczenie. Elegancki, poważny strój jest zawsze mile widziany. Trzeba jednak pamiętać także o tym, by właściwie się zachowywać i w prawidłowy sposób prowadzić rozmowę. Oczywiście, to rekruter ma większy wpływ na jej tok, ale od kandydata zależy, czy wybrnie ze wszystkich, nawet podchwytliwych pytań. Warto uważnie słuchać pytań i odpowiadać na nie na tyle powoli, by zdążyć przemyśleć każde wypowiadane zdanie. Mimo to jest kilka rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy mówić.
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej

Bez względu na zadane nam pytanie, nie wolno np. zbyt wiele opowiadać o swoich prywatnych sprawach. A już na pewno nie należy udzielać zbyt emocjonalnych odpowiedzi. To tym ważniejsze, że trzeźwo myślący, opanowany pracownik praktycznie w każdym zawodzie jest cenniejszy od tego, który zbyt łatwo daje dojść do głosu uczuciom. Racjonalność myślenia to podstawa, dlatego zachowawczość emocjonalna jest tak istotna. Bez względu na to, jak atrakcyjna jest rekruterka (a w przypadku kandydatek – rekruter), nie wolno z nimi flirtować. Żadnych dwuznacznych uśmiechów, a tym bardziej, żadnych zalotnych wypowiedzi! To obnaży brak profesjonalizmu i zdecydowanie skreśli nas z listy kandydatów. Nie powinno się nawet komplementować rozmówcy. Żadnych komentarzy na temat wyglądu, stroju – można pochwalić wyłącznie jego profesjonalizm!
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej

W rozmowie skupiajmy się na odpowiedziach, nie próbujmy zmieniać tematu. Pytajmy wyłącznie o to, co ma rzeczywiste znaczenie w kwestii podjęcia pracy, ale odpuśćmy sobie np. komentowanie wystroju biura. Unikajmy jakichkolwiek zbędnych dyskusji. Dajmy prowadzić rozmowę rekruterowi. On tego oczekuje, choć jest też przygotowany na nasze pytania, jednak tylko dopóty, dopóki dotyczą samego zatrudnienia. Pytania z naszej strony są konieczne, ale muszą dotyczyć wyłącznie oferty pracy! Nie należy też skarżyć się na poprzednich pracodawców. Jeśli rekruter zapyta o powody rezygnacji z wcześniejszego stanowiska, oczywiście, należy odpowiedzieć, ale bez oczerniania firmy, dla której pracowaliśmy. Jeśli zostaliśmy zwolnieni – darujmy sobie informowanie o tym, dopóki nie zostaniemy wprost zapytani.
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej
Tego nie mów na rozmowie kwalifikacynej

Pod żadnym pozorem nie opowiadajmy o swoich problemach rodzinnych ani chorobach. No, chyba że mają one realne znaczenie dla pracodawcy. Jeśli choroba wpływa na ograniczenie możliwości wykonywania obowiązków, to trzeba o tym uprzedzić. Skupmy się jednak na pracy, bo w ten sposób wykażemy się profesjonalizmem. Pokażmy, że zależy nam na pracy, jednak mówmy wyłącznie prawdę, bez konfabulowania na temat naszych niezwykłych umiejętności i wieloletniego doświadczenia!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tego nigdy nie mów na rozmowie kwalifikacynej!

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Tego nigdy nie mów na rozmowie kwalifikacynej!