Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   "Telekomunikacja" nie zawsze oznacza TP SA

Opinie

rss

"Telekomunikacja" nie zawsze oznacza TP SA

2012.05.30//  P. Rączka
Aż 30 proc. klientów rezygnuje z usług Orange Polska (TP SA) na skutek oszustw ze strony przedstawicieli innych spółek. Największy operator postanowił nie patrzeć już bezinteresownie na to co się dzieje. - To zjawisko jest trwałe i wcale nie maleje. Wręcz rośnie - przekonuje Maciej Witucki, prezes spółki.
Osoby podszywające się pod Telekomunikację Polską niemal zawsze używają magicznego słowa "Telekomunikacja", które - stereotypowo - jest kojarzone właśnie z TP. Oszuści najpierw zachęcają bardzo konkurencyjnymi umowami, a następnie w sprytny sposób je podsuwają. - Często zasłaniają własne logo lub doczepiają na czas podpisywania logo TP lub Orange. Potem zabierają oba egzemplarze umowy, by klient nie zorientował się, że padł ofiarą oszusta - tłumaczy Monika Torbińska, dyrektor marketingu usług dla domu w Orange Polska.

Klienci dowiadują się dopiero o przekręcie wraz z otrzymaniem pierwszego rachunku i choć mamy dziesięć dni na odstąpienia od umowy, to jednak zwykle jest już na to za późno. Z kolei rozwiązanie jej wiąże się przeważnie z wysoką karą, która zmusza nas do pozostania u tego operatora.

Pracownicy takich firm wybierają przeważnie osoby starsze, które posiadają tylko telefon stacjonarny. Informują potencjalnych klientów o tym, że np. "UKE podjęło decyzję o podziale i przejęciu abonentów przez nowego operatora" lub "TP ogłosiła upadłość". Ostatnio w modzie jest także zdanie - "Telekomunikacja Polska przestała istnieć. Teraz to francuska firma, a ja dzwonię z firmy polskiej", co ma związek ze zmianą marki TP na Orange.

Skład czarnej listy firm, które najczęściej wskazują oszukani to:
  • MNI Telecom (w 2011 r. to 42 proc. wszystkich skarg, w tym – 15 proc.)
  • Telekomunikacja Novum
  • Telekomunikacja Dzień Dobry
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Telekomunikacja" nie zawsze oznacza TP SA

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   "Telekomunikacja" nie zawsze oznacza TP SA