Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Testy broni atomowej w Korei Północnej

Finanse

rss

Testy broni atomowej w Korei Północnej

2009.05.25//  Przemysław Kwiecień
Początek tygodnia zdominowany został informacją, iż Korea Północna przeprowadziła udany test broni atomowej. Te informacje zostały potwierdzone przez amerykańskie badania geologiczne, wykazujące istotne wstrząsy.
 
Tracą koreańskie akcje i won, który był jedną z najbardziej wykupionych walut w ostatnim czasie. Doniesienia te negatywnie wpłynęły też na notowania jena, jednak jest to raczej realizacja wcześniejszych zysków na tej parze.
 
Póki co, nie wydaje się, aby ta kwestia mogła nieść bardziej istotne reperkusje dla sytuacji na rynkach, zwłaszcza, że początek tygodnia na niektórych rynkach zaczyna się od świętowania. Bank Holiday mamy dziś zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA, co nie będzie sprzyjać większej aktywności.
 
W tym tygodniu najważniejsze dane to niemiecki indeks klimatu biznesowego Ifo (dziś), a także dane o sprzedaży domów (środa i czwartek), zamówieniach dóbr trwałego użytku (czwartek) oraz nastrojach konsumenckich w USA (wtorek Conference Board, piątek wskaźnik UM).
 
Rynek oczekuje wyraźnego wzrostu indeksu Ifo z 83,7 pkt. do 84,9 pkt. Te oczekiwania to w zasadzie już globalna poprawa w zakresie wskaźników o charakterze wyprzedzającym, ale także pozytywne sygnały z samej niemieckiej gospodarki, takie jak lepsze (choć oczywiście nadal słabe) odczyty ZEW, czy indeksów PMI.
 
We wtorek GUS opublikuje dane o sprzedaży detalicznej, zaś w środę decyzja Rady Polityki Pieniężnej. Oczekujemy, iż Rada nie zmieni stóp procentowych, zaś następna obniżka będzie miała miejsce w czerwcu. W piątek poznamy dane o PKB za pierwszy kwartał – oczekujemy, iż PKB wzrosło o 0,8-1 procent rok do roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Testy broni atomowej w Korei Północnej

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Testy broni atomowej w Korei Północnej